Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kirik aplodeerib Rakvere jõulukuusele

10.12.2014 | | Rubriik: Ühiskond

Paljud Rakvere jõulukuuske kaemas käinud kinnitavad, et vähemasti pimedal ajal jätab see üsna ilusa ja mõjusa mulje. Internet

On saanud heaks tavaks, et Eesti linnade avalikel jõulukuuskedel süüdatakse esimese advendi ajal küünal kohalike vaimulike ja omavalitsustegelaste osavõtul.

Erandiks pole ka Rakvere linn. Ent sel aastal varjutas seda sündmust nii tava- kui sotsiaalmeedias puhkenud poleemika jõulukuuse üle. Nimelt otsustati linnakunstnik Teet Suure initsiatiivil loodusliku kuuse asemel püsti panna puidujääkidest meisterdatud moodustis.
Ühtede linlaste arvates on säärane «kuusk» inetu ja skandaalne. Teised möönavad, et päevavalges pole see suurem asi, ent pimedal ajal roheliste tuledega valgustatult näeb üsnagi kuuse moodi välja ning on isegi ilus ja omapärane. Kolmandad on isevärki jõulupuu vaimustunud toetajad. Näiteks avaldas üks arvaja rahulolu selle üle, et tänu linnakunstniku algatusele jäi üks kaunis kuusk sel aastal maha raiumata.
Arutelu on sedavõrd elav, et ka kirik pole saanud sellest kõrvale jääda. Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu kirjutas oma Facebooki lehel: «Keegi härrasmees helistas koguduse kantseleisse ja küsis Rakvere jõulukuusele osutades, et miks kirik vaikib. Täna julgen kiriku esindajana kohapeal kinnitada, et kirik ei vaiki, kirik aplodeerib. Just nii tulebki jõuludesse suhtuda, just nii luuaksegi keskkond, mille sees sünnivad tähendused ja nende taipamised.»
Et Rakvere kristlased ka ise oma sõnumit aktiivselt ja mõjusalt kuulutada oskavad, näitavad muide erinevate konfessioonide koostöös korraldatavad kirikupäevad. Sel aastal toimusid need detsembri esimesel nädalal intrigeerivalt mitmetähendusliku pealkirja all «Vali usk».
Rain Soosaar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)