Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kingipakid jõudsid lasteni

29.03.2017 | | Rubriik: Ühiskond

Kampaania „Täht idas“ kaudu kogutud pakid on jõudnud lasteni.
Andris Sprogis

Möödunud aasta lõpus kampaania „Täht idas“ raames kogutud kingipakid on jõudnud Lähis-Ida sõjapõgenike lasteni.

Meie meedias on rohkesti tähelepanu pööratud neile põgenikele, kes on jõudnud Euroopasse. Vähem on jutuks olnud see, mitu korda rohkem põgenikke elab konfliktikollete naaberriikides. Olmetingimused on seal viletsad ja sageli ei saa lapsed mingit haridust.
Balti riikides toimunud kampaania „Täht idas“ abil on ka Eesti inimesed saanud just selliseid lapsi aidata ja rõõmustada. Selle korraldajaks on Läti baptistide loodud heategevusorganisatsioon Baltic Global Initiatives. Eestis on partneriks EELK ja kauplusekett Sõbralt Sõbrale, Leedus aga sealsed vabakogudused.
Tänavu toimetati kampaania Eesti koordinaatori Nelli Vassila sõnul põgenikest lasteni 4180 pakki, millest üle 600 saadi Eestist. Neisse olid annetajad pannud mänguasju, maiustusi, joonistus- ja hügieenitarbeid jne.
Vassila käis veebruaris ise koos projekti Läti ja Leedu koordinaatoritega Jordaanias olukorraga tutvumas ja pakkide kätteandmist jälgimas. „Täht idas“ partneriks on seal pealinna Ammani Marka linnaosas tegutsev metodisti kogudus, kes on pühendunud Süüria põgenike abistamisele. Muu hulgas antakse lastele kooliharidust ja hoolitsetakse nende muude vajaduste eest.
Vassila külastas ühte kirikus toimunud lasteüritust, kus oli kavas Piibli tõdede tutvustamine nukuteatri ja pantomiimi abil, laulud ja mängud.
Lõpus jagati lastele süüa ning anti kätte ka kampaania „Täht idas“ kaudu kogutud kingipakid.
Lisaks Jordaaniale jagas „Täht idas“ kingitusi ka Egiptuses, kus nende saajateks olid põgenikud Sudaanist.
Rain Soosaar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)