Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kingakarbitäis rõõmu läheb teele

13.12.2017 | | Rubriik: Ühiskond

tahtLõppenud on heategevuskampaania „Täht idas“ kingituste kogumine maailma kriisikolletes sõjategevuse tõttu kannatavatele lastele. Annetusi saab veel teha.

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni andmetel on maailmas enam kui 10 miljonit last, kes sõjategevuse tõttu on kaotanud kodud. 1. novembrist 28. novembrini toimus Eestis selliste laste toetuseks kolmandat korda heategevuskampaania, mille raames koguti kingakarbisuuruseid jõulukinke.
Kampaania korraldajaks oli taas Läti organisatsioon Baltic Global Initiatives ning Eesti-poolseteks partneriteks EELK ja Sõbralt Sõbrale kauplusekett. Eelmine aasta koguti Eestist, Lätist ja Leedust kingitusi 4180, sel aastal 3074. Eestist laekus 454 kingitust ehk umbes 100 karpi vähem kui mullu.
Projekti juht Nelli Vassila ütles, et praegu on kingitused Lätis, kust need meritsi liiguvad sihtpunktidesse. Kuna mereteekond ja tolliprotseduurid on aeganõudvad, jõuavad kingitused lasteni kolmekuningapäeval. Nelli Vassila tänab kõiki kampaanias osalenuid ja teatab, et kingitusi enam vastu ei võeta, ent kuni 24. detsembrini on võimalik teha rahalisi annetusi projekti heaks (lähem info: http://www.starintheeast.net/).
Kampaania „Täht idas“ eesmärk oli valmistada 6000 kingitust. Kolme aasta jooksul on lasteaiad, koolid, ettevõtted, ühingud ja eraisikud annetanud 11 290 kingikarpi. Need on toimetatud sõjas kannatanud Iraagi ja Süüria lastele, kes on varjupaiga leidnud Jordaanias, ning Sudaani põgenike lastele Egiptuses. Uus sihtkoht on sel aastal Vene-Gruusia sõjapõgenike lapsed Gruusias Gori laagris.
Kätlin Liimets

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)