Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kindlustunnet tulevikuks

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Läinud nädalal avalikustati eurobaromeetri uuring eestimaalaste rahulolust. Sellest selgus pärast majanduslanguse aastaid, et inimesed on üldiselt oma eluga rahul. See tähendab hinnangut, et inimeste ootused oma elule on realiseeritavad. Et ellusuhtumine on pigem optimistlik. Usun, et see on märk stressivabamast keskkonnast. Julge pilguga vastutustundlikult tulevikku vaatavatest ideedest, minevikku kainelt hindavatest mõtetest. Sest nii või teisiti elame riigi, kiriku ja rahvana pidevalt muutuvas maailmas.
Sel aastal tähistatakse II maailmasõja lõppemise ümmargust aastapäeva nagu ka Maarjamaa juubeliaastat. Suur sõda tõi kannatusi paljudele rahvastele, selle eelmäng ja järelmõju samuti. See ei jäta kedagi ükskõikseks praegugi. Möödunud nädal tõi meediasse vastakaid arvamusi Tartu kunstimuuseumis avatud näitusest «Minu Poola». Jutt on kahest holokaustiteemalisest videost, mille kohta Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi juhatuse liige Anders Härm ütles: «Ma olen hämmingus … minu arvates on tegemist eriti ilusate ja valusate poeetiliste kujunditega …» Eesti Kunstimuuseumi direktor Sirje Helme aga tõdes: «Vaatamata piiride puudumisele on Euroopa kunstiruumis siiski paar kokkuleppelist asja, mida ei puudutata, ja üks neist on holokaust.»
Rõõmustav on, et meie riigis on avatud dialoog ja et näitus pöörab tähelepanu ajaloo valusatele õppetundidele, mida ei tohiks unustada ja mis ei peaks kunagi korduma.
Rita Puidet