Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kindlalt postil pea 40 aastat

07.06.2019 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Mäevere_sept2016Võru koguduse õpetaja ja Petseri koguduse hooldajaõpetaja Andres Mäevere pälvis EELK Teeneteristi III järgu ordeni.

Tunnustuse seletusest võib lugeda, et väärtustatakse Võru Katariina koguduse õpetaja ja Petseri koguduse hooldajaõpetaja Andres Mäevere pikaajalist vaimulikutööd ja ajaloolise Petseri kihelkonna teenimist. Tunnustuse pälvinu ütles Eesti Kirikule, et on meeldiv, et tema panust on hinnatud, ja ta tahab ka nelipühil Tallinna toomkirikus toimuvale tänujumalateenistusele sõita.
Andres Mäevere on Võru kogudust teeninud 38 aastat ja kui Jumal lubab, siis soovib ta 2021. aastal emerituuri siirduda. 2000. aastal Võru kogudusega liitunud juhatuse esimees Marko Kaunis tõstab oma õpetaja töös esile ustavust ja jumalateenistuslikku teenimist: „Andres on tubli. Oleme koos kasvanud. Meeldivad eriti tema jutlused. Neid kuulates olen aru saanud, mis on Jumala tahtmine ja et pilk tuleb igas eluolukorras Taevaisa poole suunata.“ Ka on koguduses taas alanud lastetöö.
Võru praostkonna praost Üllar Salumets lisab, et autasu pälvinu on seda kindlasti väärt. „Loomult on Andres tagasihoidlik, aga alati kindlalt oma postil peaaegu 40 aastat.» Koos misjonikeskusega on väga oluliseks peetud tema piiritagust teenimist Petseri koguduses.
Kuidas läheb Petseri kogudusel? Mäevere hinnangul on praegu vaja otsustavad küsimused lahendada. Küsimuse all on Petseri kiriku omandiõigus. Kogudus saab edasi eksisteerida seetõttu, et eelmise aasta lõpus suudeti põhikiri viia vastavusse Vene riigi seadustega. „Vene võimud andsid koguduse kohtusse, kuna põhikiri ei vastanud kohalikele seadustele. Kohtunik oli heasoovlik ja andis lisaaega. Kui poleks suutnud pabereid nõuetekohaselt korda teha, siis oleks see tähendanud kogudusetöö lõppu. See ei olnud lihtne,“ avas Mäevere eelmise aasta lõpul toimunut.
Andres Mäevere on sündinud 25. septembril 1950 Tallinnas. Ordineeriti aseõpetajaks 1. juulil 1981 ja õpetaja õigused sai 10. septembril 1987. Aastatel 1995–2007 kandis Võru praostkonna praosti vastutust ja on olnud ka Pindi, Kanepi, Urvaste, Rõuge ning Petseri koguduse hooldajaõpetaja.
Kätlin Liimets

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)