Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kiites Issandat lauluga

23.05.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

35-liikmelise kooriga liitusid lõpulauluks ka vilistlased. Dirigeerib Kersti Petermann.
Tiiu Pikkur

Tallinna Kaarli kirikus kõlasid kaunid viisid ja ülev muusika, kui koguduse naiskoor tähistas 15. mail kontserdiga oma 65. aastapäeva.

Koori dirigeeris Kersti Petermann, solistid olid Vera Taleš (sopran) ja Kadri Ploompuu (orel).
Kontserdil kõlasid nii repertuaaris pikka aega olnud kui ka viimastel hooaegadel õpitud laulud. Naiskoori kavas on klassikalise koorimuusika kõrval alati kindel koht eesti heliloojate vaimulikul koorilaulul. Ka nõudlikum repertuaar kõlab naiskoori esituses kõrgel tasemel.
22. mail 1953 otsustati Kaar­li koguduse juhatuse koosolekul luua naiskoor, mille dirigendiks sai Evald Kutser – võimekas ja hinnatud koorijuht. Tööga alustati 1. juunil ja esimene ülesastumine oli sama aasta 30. augusti jumalateenistusel. Koori on juhatanud veel Mati Kutser, Ellinor Koppel, Hella Tedder, Evi Randmaa ja Lilian Liikane. Aastatel 1988–2015 oli dirigent Marika Kahar, kes nüüd audirigendi nime kannab ja abidirigendina Kersti Petermanni kõrval tegutseb. Marika nime võib leida ka koorilauljate hulgast II soprani häälerühmast.

Mu karjane
Tavaliselt korra kuus teenib koor kaasa Kaarli kirikus pühapäevastel jumalateenistustel, paar-kolm korda aastas esinetakse ka pikemate kontsertidega. Iga-aastastel laulureisidel on jõutud väga paljudesse Eesti kirikutesse. Koos on lauldud Kaarli koguduse teiste muusikakollektiividega. Traditsioon on osalemine selle aasta sügisel 25. aastapäeva tähistavas Tallinna oikumeenilises naiskooris koos Jaani ja Oleviste koguduse naiskooriga. Kaarli naiskoor on kindel esineja ka praostkondlikel ja üldkiriklikel laulupäevadel.
Väärika naiskoori 65. sünnipäeva kontserdi lõpulaul oli sümboolne – H. B. Kleini „Mu karjane“ kõlas ka koori esimesel kontsertjumalateenistusel 20. septembril 1953. aastal.
Häid soove ja südamlikke tervitusi tuli koguduse õpetajalt Jaak Ausilt, oikumeenilise naiskoori esindajailt, sõpradelt ja tuttavatelt.
Jätkuvat laulurõõmu!
Tiiu Pikkur

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)