Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kevadkonverents vestluskultuurist

03.05.2017 | | Rubriik: Teated

Kõrgem usuteaduslik seminar korraldab koostöös EKNK ja GLS akadeemiaga 5.–6. mail kevadkonverentsi „Elevandituba: Innovaatiline kogudus?“ Konverents toimub Toompea Nelipühi koguduse ruumides (Toompea 3, Tallinn).
Igal organisatsioonil on küsimusi, mis on kuskil õhus, aga mida harva, kui üldse, arutatakse. Need on „elevandiküsimused“ viidates sümbolile, kus kõik teavad, et suur loom on toas, aga keegi temast ei räägi. Käesoleva konverentsi üks eesmärke ongi arendada vestluskultuuri ja üksteise (ära)kuulamise harjumust. Selle käigus leitakse kindlasti nii mõnigi vastus. Teine eesmärk on tuua kokku Jumalat otsivaid ja teenivaid inimesi, et koos Teda austada.
Kõrgema usuteadusliku seminari kevadkonverentside sarjas teine keskendub igivanale, kuid ikka erimeelsusi tekitavale küsimusele – kas ja mil viisil peaks kogudused arenema? Kas saada selliseks nagu algristikogudus? Kui jah, siis milliseks täpselt? Kas uskuda, et iga uus on parem kui vana?
Konverentsi kahte päeva mahub paljugi põnevat. Alustame reedel kell 19 noorteõhtuga Terminal. Lisaks saame osa debatist „Ehitada uut või vana?“, milles vastandatakse olemasolevate koguduste arendamist uute rajamisele. Sellele järgneb paneelloeng teemal „Mängime värvidega“, mis käsitleb küsimust „Mis on kogudus?“. Konverentsi päeval toimuvad ka mitmed interaktiivsed mõttekojad. Lõpetame laupäeval kell 16.45 algava lõputeenistusega.
Konverentsi avajutluse peavad Grete-Maarja Tött ja Sven-Joonatan Siibak ning lõpujutluse Einike Pilli ja Ago Lilleorg.
Osalustasu 10 € sisaldab kohvipause ja lõunasööki.
Info ja registreerimine: www.gls.ee.

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)