Esileht » Online » Online artiklid »

Kevadine leerikursus

26.02.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea … Aga Juhan võib siis ka õppida! Seda enam, et elukestev õpe on üha aktuaalsem ja ega tänapäeva muutuvas maailmas teisiti saagi.

Leerikool on selles mõttes väga kaasaegne, sest leerilaste seas on olnud nii noori kui ka küpses eas õpilasi – kui leerikooli vanuse alampiir on 15 aastat, siis ülempiiri ei ole, st nii palju, kui Jumal eluaastaid on kinkinud, kunagi pole liiga hilja.

Kuid leerikool ei ole mitte tavapärane teadmiste kogumine, siin on rohkem arutelu igavikulistel teemadel – millest kirjutab Piibel, kuidas raamatute raamatu tarkus haakub tänapäeva eluga ja konkreetselt just sinu eluga, mis on üldse kirik, usk, kes on Jumal. Paljudele küsimustele ei olegi ühest vastust ja leerikursust võib lugeda õnnestunuks, kui leerilapsel on tekkinud rohkem küsimusi, on tekkinud huvi Piibli ja kõige sellega seonduva vastu.

Leerikursuse tulemuseks võib muidugi lugeda ka seda, et konfirmatsiooniga saadakse täieõiguslikuks koguduse liikmeks, on õigus abielu laulatada, oma lapsi ristida, saada ristivanemaks.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)