Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kevad Lasnamäel Pae palvekojas

05.04.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Kunstnik, muusikud ja õnnelikud kalad: Juhan Rodrik, Marie-Helen Aavakivi ja Maarit Saarmäe. Tiiu Rinaldo

Pae palvekotta, kus juba paar aastat kogunevad luterlased, ujusid kirevad kalad. Mitte küll Tallinna lahest, vaid kunstnik Juhan Rodriku ateljeest.

Koguduserajajate tuumikul oli juba tükk aega mõttes hakata oma hubaseks kujundatud soklikorruse üürisaalis kunstinäitusi korraldama, aga teoks sai see 23. märtsil. Kontakt kunstnikuga oli tekkinud Facebooki kaudu ning samal teel valiti välja ka lustlik maaliseeria „Õnnelikud kalad“, mis suurepäraselt sulandus palvekoja interjööri kaltsuvaipade, tugitoolide ja põrandalampidega.
Näitus avati EMTA doktorantide Marie-Helen Aavakivi (viiul) ja Maarit Saarmäe (klaver) duo saatel, kõlamas Lemba, Saint-Saёns, Bach, Schubert, de Falla, Offenbach jt. Salongilikke muusikaõhtuid on aadressil Pae 21 korraldatud varemgi. Kuna Maarit on siin aeg-ajalt jumalateenistusi saatnud, sündis kontsert „Kevade ootus“ nüüd loomulikul teel. Hingestatult mänginud duot kutsuti tagasi ning loodetavasti nad tulevad, ehkki viiulipoogna ots käis vähemalt korra vastu maadligi lage ning tuhmivõitu akustika paneb esitajad proovile.
„Muusika mõjub raku tasandil,“ toob mitmekesiste ettevõtmiste mõttekuse ka sõnakirikus esile Margus Sardis, koguduserajajate eestvedaja. Hea oli palvemeeles lasta end helidel kanda läbi aja ja ruumi, läbi inimliku ja jumaliku. Pool publikust paistis siin olevat esimest korda. Osa jäid hiljem veel kohvi-teed jooma, aga ka kiiretele lahkujatele ei tehtud takistusi.
Kunstisõbrast allakirjutanu, mitte just kirglik klassikalise muusika austaja, oli siiralt tänulik tund aega varem tehtud otsusele siiski kohale tulla. Tore on elada lähedal paigale, kus Jumala abiga püütakse tasakaalukalt ja kindlalt rajada uutlaadi oaasi korrusmajade ja kaubanduskeskuste valitsusalas. Linnaosa servas pesumaja naabrina tegutsetakse lootusrikkalt. Sõna juurde kogunetakse igal teisipäevaõhtul, armulauda jagab kord kuus hooldajaõpetaja Gustav Piir Püha Vaimu kogudusest. Kolmekuningapäeval õnnistati kolm leerilast, neljas on selle ootel enne ülestõusmispühi. Kaugel siis Lasnamäe ametlikult registreeritud koguduski olla saab!
Piret Riim

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)