Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Keskendudes eesmärgile

07.04.2021 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Elus on palju ärevust, ikka ja jälle tuleb seista keeruliste olukordade ees. Kord oli Jeesuski Ketsemani aias ja sõnas: „Vii see karikas minust mööda! Kuid ärgu sündigu see, mida mina tahan, vaid see, mida sina tahad!“ (Mt 14:36) See oli raske otsus, ent teame: vahel on otsustamatus kurnavamgi kui keeruline eesmärk, mis näib üle jõu käivat. Aga pühendudes eesmärgile on see siiski võimalik saavutada. 

Olen sellesse kirjakohta suhtunud aja jooksul erineva tundevarjundiga. Sel aastal sai spekter juurde uusi värve. Otsustavust, kindlameelsust, tegutsemistahet – püüdu igal juhul edasi liikuda ja mitte kaotada suunda. Tajun, et taolised mõtted võisid pisutki kergendada Jeesuse teekonda.

Oli ülestõusmispüha hommik, kui helises telefon. Aga helistaja polnud mõni hea sõber või sugulane, kes rõõmsa püha puhul oleks ühendust võtnud. Teatada oli hoopis ärevaks tegev sõnum ja seegi, et peatselt pöördub meie pere poole terviseamet soovitusega jääda isolatsiooni. Nii ootab ees kaks nädalat teadmatust – kas karikas läheb meie perest mööda või on kuri viirus meiegi kodus end sisse seadnud. Nüüd ei ole aga aeg ootama hakata, mis sünnib, vaid keskenduda – jätkata oma tööd. Ja teha vajalikke ümberkorraldusi, et see saaks sujuda võimalikult ladusalt. Et see oleks võimalikult valutu ka juhul, kui tervis halveneb. Sest kristlasena tunnistan: Sinu tahtmine sündigu.

Issandal on imeline võime meie eest hoolitseda. Mida vanemaks saan, seda enam seda märkan. Raske südamega loobusin külastamast reedel mõnd Tartus avatud kirikut ja kui tänulik olen ma praegu selle eest. Seepärast saan siiralt öelda: rõõmustagem ülestõusnud Issandast ja lootkem parimat!

Rita Puidet 

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)