Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Keskaegses Pirita kloostris

23.05.2012 | | Rubriik: Kultuurielu


Pirita kloostri (fotol) müüride vahel peetava VIII Birgitta festivali, mis toimub 13.–20. augustini, märksõna on «koostöö».

Festival toob lavale koostööprojekte Inglismaaga ja meie sugulasrahvaste maridega.
Tipphetkeks on Mozarti ooperi «Don Giovanni» ettekanne koostöös Inglise Garsington Operaga. Laulmas kuuleb Lauri Vasarat, Aile Asszonyit ja Ain Angerit.
«Carmina Burana» lavastaja on Mai Murdmaa, üles astuvad balletitrupp Marimaalt Joškar-Olast, koorid-orkester Eestist, laulusolistid Eestist ja Venemaalt. publiku ette tuleb ka helilooja Orffi kuulsa triloogia teine teos «Aphrodite triumf», mille lavastust Eestimaal veel nähtud pole.
Marimaa ooperi- ja balletiteater näitab Pugni balletti «Esmeralda».
Pokrovski-nimelise Moskva kammermuusikateatri kõrge näitlejameisterlikkusega trupp toob Eesti vaatajate ette Dmitri Šostakovitši ooperi «Nina», kus on ühendatud vene kultuuri suurkujud (aluseks Nikolai Gogoli jutustus). Sama teater esitab ka Puccini lühiooperid «Mantel» ja «Gianni Schicchi».
Festivali lõpetab publiku soovil tagasi kutsutud Iisrae­li show-vokaalgrupp Voca People, esitades maailmas loodud muusikat läbi džässiliku ja ka huumoriprisma.
Eesti Kirik

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)