Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kes usub ja on ristitud

08.06.2006 | | Rubriik: Uudised

Haapsalu kirikud olid maikuu viimasel nädalavahetusel misjonisõnumile valla.

Misjonikeskuse ja Lääne praostkonna eestvedamisel tähistati 200 aasta möödumist välismisjoni lähetustöö algusest Eestis. Kahel päeval oli võimalik Jaani kirikus vaadata Misjonikoori mängitud lavastust «Meie misjon». Toomkirikusse olid vaatamiseks välja seatud pildid meie tänaste misjonäride tegevusest, kohal viibisid Rael Leedjärv (Keenia) ja perekond Väliahod (Venemaa). Pärastlõunal seati end Toomkirikus töötubadesse arutlema misjonitöö üle laiemalt.

Kui sõnad lõpevad

Päevade pidulikem hetk oli pühapäevane andreasemissa. Kooride, skautide ja vaimulike rongkäik kulges lauldes Jaani kirikust Toomkirikusse. Oli pidulikkust, head laulu ja pillimängu (organist Lia Salumäe, trompetist Loit Lepalaan), tervitusi.

Kaks aastat välislähetuses olnud Rael Leedjärv tõi tervitusi Keenia luterlikult kirikult (registreeritud 1963. a), kus on hinnanguliselt 60 000–80 000 liiget ja 500 kogudust (Keenia rahvaarv on 32 miljonit).

EELKd teenival Soome kiriku misjonäril Kari Tynkkynenil on samuti seljataga Aafrika-aastad. Tema sõnul on Issanda viinamäele tarvis enam teenijaid, kui  saame välja saata. Soomel on täitmata 200 misjonikohta. Minge siis, ärge oodake, näidake isiklikku eeskuju, innustas Tynkkynen kristlastest kaasteelisi.

Linnavõimude nimel tervitusi lausunud muusikaõpetaja Andres Ammas sõnas, et misjonitöö võimalused on ammendamatud: kui sõnad lõpevad, algab muusika. Ning tõi näiteks ansambli Crux, kes tema õpilaste hinnangul on maailmaklassi tegija.

Jeesuse juurde

Jutluse pidanud Tartu abipraost Peeter Paenurm meenutas alustuseks oma teenimisaega Läänemaal, kui 2001. a missiol esmakordselt andreasemissat peeti. Jutluse aluseks oli lugu Andreasest, kes viis oma venna Jeesuse juurde (Johannese evangeeliumi 1. peatükis). Jumala suured tööd algavad väikestest, kui saame tunda rõõmu Issanda leidmise üle ja suudame seda jagada omadega, seeläbi omagi usku värskendades.

Oma kooridega kõrvu laulis Karlstadi toomkoor Rootsist, mille dirigendiks on Eneken Berglund, Haapsalu tüdruk, kes sai tuule tiibadesse koguduse noorteööd tehes.

Praost Tiit Salumäe jaoks oli see üks viimaseid jumalateenistusi: ees ootab ligi poole aasta pikkune välislähetus Kanadas Vancouveris sealseid eestlasi teenides. Misjoniaasta aga kestab ja oleme valmis uuteks kohtumisteks.

Sirje Semm

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)