Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kes soovib minna kirvekristlaseks Venemaale?

06.04.2007 | | Rubriik: Ühiskond

Alates tutvumisest Anu ja Juha Väliahoga 1996. aastal on soomlasest ehitusmees Erkki Kivisara peaaegu igal aastal teinud kuuajalise ehitustalgu-reisi Ingeri kiriku erinevatesse kogudustesse Venemaal.

Seal napib kirikute ja pastoraatide püstitamiseks kohalikku tööjõudu ning ei tunta näiteks betooni- ja saetöid. Lisaks Kivisarale on Soomest käinud 10 aasta jooksul maride, udmurtide, komide, mordvalaste, karjalaste juures rühmiti talguliseks üle 200 mehe, paljud neist mitu korda.

Soomlastest nn kirvekristlastel, nagu neid kutsutakse, on keeruline ilma tõlgita Venemaal hakkama saada: kirjatähed on teised, materjale hankides võib oskustermineid, ka nõukogude kultuuripärandit tundmata hätta jääda. Nii on Erkkil südamel, et ehk leidub Eestist töömehi-tõlke soome rühmade juurde või, mis veel parem, terveid eesti talguliste rühmasid.

«Tööpõld sugulasrahvaste juures on lai, soomlased hakkavad üksi väsima. Talgutööks ei pea sugugi olema ehitusmeister, piisab soovist tööriista käes hoida. Ehitusspetsialist on rühmas juhendajaks kaasas. Töö käib lihtsate vahenditega, igaüks saab valida vanuse ja jõuvarudega sobiva töötempo.

Tavaliselt oleme sõitnud kaugematesse piirkondadesse kuuks ajaks. Ülalpidamine on olnud meeste enda kanda, sõidukulusid on teatud juhtudel aidanud tasuda kogudused. Majutustingimused ja toit on reeglina lihtsad, vastuvõtt on olnud eranditult väga soe. Turismimatkast teeb ettevõtmise põnevamaks asjaolu, et kohalikus elus saab päriselt osaleda,» kinnitab Erkki.

Kelle jaoks on eelkirjeldatud võimalus sobiv viis Jumala armastusest tunnistust anda, palun võtke ühendust Misjonikeskusega (mk@eelk.ee või tel 646 4760). Võimalikud sponsorid tuleb minejail leida ise. Töömehe reisi toetamine on hea võimalus näiteks Eesti kogudustel sugulasrahvastele kaasa elada!

Piret Riim

2 kommentaari artiklile “Kes soovib minna kirvekristlaseks Venemaale?”

  1. Külaline ütleb:

    mu koduleht ja piltit asub aadreessis:http://uralin-ukko.live.msn.com

  2. Külaline ütleb:

    Palju piltit reisilt asub. minu kodulehel http://uralin-ukko.live.msn.com Palun vaatake.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)