Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Kes oma mõtte, sõna ja teoga …

15.02.2017 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Nõnda kui EELK tänab nelipühal, kiriku sünnipäeval neid tublisid, kes oma mõtte, sõna ja teoga on kirikut kandmas, niisama jagab Eesti Vabariik oma sünnipäeval kiitust valitud kodanikele, kelle osalusel püsib meie riik.
Igal aastal on põnev see hetk, kui avalikkuseni jõuab nimekiri neist, keda president tunnustab. Otsitakse ja loodetakse leida nimesid, kelle austamise otsusele meelsasti isiklikult alla kirjutaks. On selge, et ükski nimekiri pole lõpuni hõlmav. Aga see on pädev, sest kõik äramärgitud on tunnustust väärt.
Rõõm oli tänavu leida vaimulikkonda esindamas rootslasest EELK õpetaja Johan Patrik Göransson ja õpetaja Annika Laats. Sada protsenti vaimulikud – nõnda võiks kõige pinnapealsemalt iseloomustada mõlemat suure südame ja avala ellusuhtumisega isikut.
Lausa meeli ülendavaks hindan aga uudist riikliku elutööpreemia määramisest prof Kalle Kasemaale. Inimesele, kes paljudele on avanud ukse teoloogia, kaugete maade ja võõraste kultuuride juurde.
Liina Raudvassar  

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)