Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Lugejate kirjad »

Kes kaitseb meid?

04.11.2010 | | Rubriik: Lugejate kirjad

Möödunud nädalal helistas mulle pisarais naine: tema kodu uks on maha löödud ja ka aken puruks visatud. Ta pidi kodust oma pisikeste lastega põgenema, sest muud võimalust enam ei olnud.

Samasse nädalasse jääb üks teinegi sarnane sündmus. Otsekui kiriku aknasse oleks lennanud kivi. Aga mitte väljast, vaid hoopis seestpoolt. See tuli kiriku-kodu ühest toast, millel seisab silt SA Ajaleht Eesti Kirik. Absurdsena ilutses kivil suur pealkiri «Üksteist rohkem toetades». Homo-seksi õigustades, põhjendades, propageerides?!

Kuidagi viluks on läinud, EELKs on tunda külma võõra tuule tõmbust. Inimesed koguduses on segaduses ja ehmunud: miks? millega oleme selle ära teeninud? kes on süüdlane? kas meelega või kogemata? mis saab edasi? millal tuleb uus purustav löök? kes kaitseb meid? Toibumine võtab aega. Nagu ka nendele küsimustele vastuse saamine. Kirikule ju politseid ei kutsu.

Ukse ja akna saab parandada paari päevaga. Kui kaua võtab aega purunenud usalduse taastamine? Küllap aastaid, kui üldse. Kuid teadmisega, et äkki tuleb meilgi pageda oma kodusest luteri kirikust, tuleb alles õppida elama.

Tiit Kuusemaa,
Puhja koguduse liige

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)