Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Keldi palvemeele maaletooja juubel

16.03.2010 | | Rubriik: Persoon kaasajast, Uudised

Juhatuse esimees Peeter Grossberg õnnitleb õpetaja Jaan Tammsalu. Foto: Sirje SemmPilgeni täis Tallinna Jaani kirikus istusid pühapäeval need, kes soovisid õnnitleda koguduse õpetajat Jaan Tammsalu 50. sünnipäeval.
Tavapärasele jumalateenistusele, kus jutlustas peapiiskop Andres Põder, järgnes kontsert.
Paljude muusikute osavõtul kulgenud enam kui tunniajase kontserdi oli korraldanud Andres Uibo.
Laulsid Ellerheina koor, Heldur-Harry Põlda, Aleksander Sünter ja Tõnis Mägi, musitseerisid tuntud interpreedid. Maestro Uibo ise istus restaureeritud peaoreli taga ja lasi kõlada orelimuusika kuldpaladel.
Järgnenud õnnitlustevooru avas kogudus, kes lennutab oma õpetaja Jeruusalemma. Pühapäevakoolilapsed tervitasid juubilari väikese karjase lauluga. Peapiiskop andis edasi õnnesoovid kirikuvalitsuse poolt.
Linnapea Edgar Savisaar ja Jüri Kuuskemaa tõid tervitusi Vabaduse väljaku teisest servast. Nagu ütles linnapea, elavad nad naabritena sõbralikus üksmeeles, mitte nagu Tammsaare Vargamäe mehed.
Tagasihoidlikult jättis linnapea nimetamata, et hea koostöö märgiks on linn Jaani kiriku välisfassaadi kordategemiseks eraldanud 4 miljonit krooni.
Brüsselist tõi tervitusi kojaehitajale ja keldi palvete maaletoojale eurosaadik Tunne Kelam, kes kaugel kodust saab oma päeva sisse juhatada just keldi palvega.
Pikk õnnitlejate rivi kulges veel juubilarini, kui osa pidulisi juba kringlit maitses. Inimesed iseloomustasid Jaan Tammsalu kui organisaatorit, julget korraldajat ja ehitajat ning positiivse mõtte kandjat.
Sirje Semm

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)