Esileht » Online » Online artiklid »

Keilas asub hingekarjase ametisse sakslane

02.10.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval pühitsetakse ametisse EELK Keila Miikaeli koguduse õpetaja Arnd Matthias Burghardt. Mees on siiani teeninud Saksa Lunastaja kogudust. Tema suurepärane eesti keel annab aga silmad ette paljudele, kes on aastakümneid siinmail elanud.
“Palju õppisin pojaga mängutubades käies,” meenutab Burghardt.

Õpetaja Burghardt, meie vestlus toimub vaid paar tundi enne paavst Franciscuse missat Tallinnas Vabaduse väljakul. Kas osalete missal või jälgite seda teleri vahendusel?

a vaatan, kas mul selleks aega jääb. Sellel nädalal on ees mitu matust ja need vajavad ettevalmistamist. Pühapäeval kell 11 algab Miikaeli kirikus suurejooneline jumalateenistus, kus mind ametisse seatakse. Täna õhtul saabub Keilasse ka grupp Saksamaalt ning neid on tarvis vastu võtta. Hommikul andsin koolitunde Inglise kolledžis. Nii et aega on kahjuks vähe.

Kas olete praeguse paavstiga kokku puutunud?

Mina mitte. Aga abikaasal Annel on väga ilus pilt, kus paavst Franciscus teda kätleb. Abikaasa töötas nimelt luterlikus maailmaliidus ja kuulus liidu delegatsiooni koosseisu, kes Roomas käisid. Olengi viimased paar aastat elanud vaheldumisi Šveitsisis Genfis ja Eestis. Nüüd kolis minu abikaasa Anne augustis lõpes Eestisse, saame tuua enda asjad siia ning elu muutub rahulikumaks.

Enne kirikujuhi visiiti naljatati, et paavst tuleb külla maailma ühte usuleigemasse riiki. Teie arvamus sellest?

Ma võin kindlalt väita: see ei ole nii. See on selline väide, mida öeldakse vist n-ö perversse uhkusega. Inimene tahab olla kusagil tipus. Ja nüüd tahab väike Eesti olla ka maailma tipus.
Siin on ateiste uuringu järgi vist ainult kaks protsenti. Tšehhimaal ja isegi Saksamaal on neid tunduvalt rohkem. Eestis on väga palju sügavaid juuri ja praktilist kristlust. Näiteks teineteise aitamine. Väidan seega vastupidist.

Edasi loe Harju Elust.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)