Esileht » Uudis » Esileht »

Keila kogudust hakkab teenima õpetaja Marek Roots

06.02.2008 | | Rubriik: Esileht

Pühapäeval toimunud koosolekul valis Keila koguduse nõukogu uueks õpetajaks seni Häädemeestel teeninud Marek Rootsi (fotol).ImageKoguduse juhatuse esimees Margus Välja ütles Eesti Kirikule, et 3. veebruaril toimunud valimistel otsustati kahe kandidaadi, Joel Siimu ja Marek Rootsi vahel. Valituks ostus viimane ja nõukogu otsus esitati kinnitamiseks eilsele konsistooriumi istungile.
2003. aastast Häädemeeste kogudust teeninud ja vahepeal aasta Kanadas olnud Marek Roots tunnistas kirikulehele, et tundis seesmist vajadust edasi liikuda ja otsida uut väljakutset. Kui Keila koguduse liige Urmas Viilma edastas talle koguduse endise õpetaja Jaan Jaani kutse kandideerida sealsele kohale, võttis ta väljakutse vastu.
Tema esmased plaanid Keilas on seotud reaalsete vajadustega: taastada koguduses viimastel aastatel katkenud lastetöö ja viia lõpule pastoraadi ehitus. Selle teisele korrusele valmivad tema pere tarbeks ruumid, koguduse käsutusse jääb alumine korrus, sealhulgas laste- ja noortetöö jaoks.
Oluliseks peab ta luua usalduslikud suhted koguduseliikmetega, tutvuda lähemalt Lääne-Harju praostkonna teiste vaimulikega ja lõpetada õpingud Usuteaduse Instituudi magistriõppes. Keilasse kolib Roots paari kuu pärast, seni hooldab kogudust praost Jüri Vallsalu.
Keila kogudust 1989. aastast teeninud õpetaja Jaan Jaani on alates 1. jaanuarist Eesti Politsei peakaplan.

Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)