Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Keila kogudus ootab kihelkonnapäevadele

04.09.2019 | | Rubriik: Uudised

Keila kogudus 800Keila Miikaeli kogudus tähistab 800. aastapäeva ja kutsub koostöös Keila linnaga osalema kihelkonnapäevade raames erinevatel üritustel.
Kihelkonnapäevi tähistatakse Keilas esimest korda ja koguduse õpetaja Matthias Burghardt soovib kutsuda kokku kõik, kes kihelkonda kuulunud on. „Me tahame, et see oleks terve ringkonna pidu ja kõik rõõmustaksid meiega koos.“
Alustuseks peetakse 14. septembril Keila kultuurikeskuses ajalookonverents „Keila kogudus 800“, kus eri alade esindajad ettekannetega üles astuvad. Matthias Burghardt räägib keskaegse vägivaldse ristiusustamise ideest. Kunstiajaloolane Kersti Markus kõneleb Taani ja mõõgavendade ordu ajast ja Keila kihelkonna kujunemisest. Ajaloolase Aivar Põldvee teemaks on luterlik rahvaharidus 17. sajandil.
Mitu ettekannet on pühendatud Keila kirikule: arheoloog Villu Kadakas räägib kiriku vanemast ehitusloost, kunstiajaloolane Anneli Randla aga kiriku seinamaalingutest. Tallinna linnamuuseumi töötaja Risto Paju tutvustab vappepitaafe.
Õpetaja Joel Siim tutvustab EELK esimest piiskoppi ettekandes „Jakob Kukk – külaküreest piiskopiks“. Konverentsi lõpuks räägib Keila koguduse õpetajast aastatel 1921–1957 Ado Köögardalist tema lapselaps Anu Saluäär. Esitletakse raamatut „Ado Köögardali päevaraamat 1944“. Konverentsi peakorraldaja on Anne Burghardt. Osavõtt on kõigile tasuta, kuid palutakse end eelnevalt registreerida aadressil keilakogudus800@gmail.com.
21. septembril tähistatakse 75 aasta möödumist Keila lahingust ja 1944. a suurpõgenemisest. Mihklipäeva nädalavahetusse jääb kihelkonnapäevade avamine Keila kirikus (27.9), jalutuskäik pastoraadi mõisa juurde (28.9), kihelkonnapäevade raames peetakse mitmeid palvusi.
Koguduse 800. aastapäeva tähistamise pidulik jumalateenistus on Keila kirikus 29. septembril kell 11. Täpsem ajakava on leitav koguduse kodulehelt.
Tiiu Pikkur

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)