Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Keerulised ja toredad lood Iisakus

05.09.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Suvepäevadest osavõtjad Kuremäe kloostrit külastamas. Triin Salmu

Koguduste lastetöötegijad leidsid suvel aega koos suvepäevi pidada.

Olime koos Iisaku gümnaasiumis. Kool ja õpilaskodu võtsid meid lahkesti vastu ja pakkusid suurepärased võimalused laagri korraldamiseks. Iisakus saime osa suvesoojusest – kuid ka hingesoojusest ja ligimesearmastusest.
Suvepäevad on mõeldud neile, kes on seotud lastetööga kogudustes või alles mõtlevad selle peale. Seal saab kohtuda teiste lastetöötegijatega, koguda teadmisi juurde, uurida Piiblit ja palvetada koos teistega ning puhata ja mängida.
Sellel aastal oli päevade teemaks „Keerulised lood“. Elus tuleb ikka ette olukordi, kus ühe või teise inimesega on keeruline toime tulla.
Kuidas raskete olukordadega hakkama saada, arutasime Karita ja Meelis Kibuspuu juhtimisel. Teoloogiadoktor Urmas Nõmmik omakorda aitas meil uurida Vana Testamendi patriarhi Jaakobi ja tema perekonna lugu, kus vähemalt inimlikust vaatevinklist vaadatuna leidub päris palju keerulisi lugusid.
Lasteprogramm, mis toimus eelmainitud seminaride ajal, oli ka ehitatud üles Jaakobi elusündmustele. Lastetöö tiim oli valmistanud ette väga sisuka ja vaheldusrikka kava, mille käigus arutati, mida meil on Jaakobi elusündmustest õppida.
Ühistes õhtuprogrammides rääkisime kangelastest ja testisime oma teadmisi Eesti kohta. Päevad algasid ja lõppesid palvustega.
Varahommikuti oli võimalus osaleda piiblikümblusel ning päevadele pani ilusa punkti õpetaja Avo Kiire peetud missa Iisaku kirikus.
Laupäeval külastasime Kuremäe kloostrit, mis oli väga meeldejääv kogemus. Kuigi seekord olime alevi keskel ja päris palju siseruumides, andis loodus oma panuse: reede õhtul oli põnev jälgida kuuvarjutust, ning meie hulgas oli palju neid, kes vahepeal käisid ujumas lähedal asuvates veekogudes.
Suvepäevadel oli meid üsna suur pere koos, 55 suurt ja väikest inimest. Suvepäevad ongi kaks ühes: kolleegidega kohtumine ja perelaager.
Jätkuvalt kõige olulisemaks asjaks peavad osalejad seda, et on võimalus olla koos toredas ja sõbralikus seltskonnas ning kohtuda nendega, kes teevad sama tööd ja jagavad samu küsimusi.
Paljud teevad tööd koguduses üksi, aga on julgustav teada, et meid on palju. Ühised arutelud ja jutuajamised annavad võimaluse mõtteid vahetada ning see kosutab, kinnitab ja annab indu juurde. Hea osadus toetab ja annab jõudu ning uued teadmised ja avastused annavad mõtteid juurde.
Väga kõrgelt hinnatakse ka seda, et suvepäevadel saab osaleda koos perega. See on hea võimalus võtta aeg maha, olla koos, kujundada oma pere kristlikku traditsiooni ja luua ühiseid mälestusi.
Seekord sai ka iga täiskasvanu võtta laagri lõpetamisel kaasa laste meisterdatud ingli, kus oli taga meisterdaja nimi. Selle meisterdaja eest on meil au palvetada – vähemalt kuni järgmiste suvepäevadeni. Suur tänu kogu korraldusmeeskonnale, kõigile osalejatele ja Taevaisale!
Titta Hämäläinen

Pildigalerii:

Laste meisterdatud inglid taevaredelil.
Titta Hämäläinen

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)