Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Keeni raamatukogus tuleb kirik külla

08.12.2009 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

 Üllar Salumets viib läbi jumalateenistust Keeni raamatukogus.  Foto: Liidia PettaiSangaste koguduse ja Norras Bomlo saarel asuva sõpruspiirkonna kiriku pikaajalisest koostööst on välja kasvanud projekt, mis toetab diakooniatööd Sangaste piirkonnas.
Projektijuhi Riina Pilli sõnutsi on projekti «Kirik tuleb külla» eesmärgiks teha inimeste heaks midagi praktilist. 2004. a oktoobris alustati Keeni raamatukogus tema juhtimisel kristliku vestlusringiga.
Riina Pill rääkis tookord ka supiköögist, kus kaks korda nädalas jagati jumalasõna ja pakuti suppi Sangaste, Laatre ja Lossiküla töötutele ja üksikutele eakatele pensionäridele. Supiköögi idee tuli neljaliikmeliselt diakoonianõukogult ja valla sotsiaaltöötajalt. Riina Pilli sõnutsi oli kaks aastat väldanud ettevõtmine hea võimalus pakkuda kiriku poolt veidi abi lauale ja tuge hingele.
Sügisel täitus viis aastat kristliku vestlusringi kooskäimistest kord kuus Riina Pilli juhtimisel. Seal on arutatud ja selgitatud Jumala headust ja armastust, inimese ja Jumala suhteid, palveid, rahaasju, heategusid, mediteerimist, palverännakuid jpm. Ühiselt on läbitud ka usu põhiküsimusi käsitlev seminar «Reis usumaale», mille lõpul toimus armulauaga jumalateenistus, mille viis läbi Urvaste kirikuõpetaja Üllar Salumets.
Novembris oli vestlusringis külaliseks diakon Kaido Metsoja, kes rääkis väga huvitavalt kristlikust eetikast, religiooniõpetusest ning vastas küsimustele. Kõneleja rõhutas eriti suurimat tõotust, Jumala tõotust armastada kõiki inimesi. Ta soovitas märgata teist inimest, loobuda iseenese tarkusest ja kuulata Jumala häält.
Riina Pill avaldas heameelt, et inimesed on pidanud vajalikuks kristlikku vestlusringi, kus on võimalus saada ja jagada usukogemusi, jagada rõõme ja muresid, leida hingetuge ja rahu ning vaimuvalgust.

Liidia Pettai

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)