Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Keemikud aitasid kiriku tornikiivrit vanandada

17.12.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Riia tänaval kõndides tasub pilk kinganinadelt kõrgustesse heita – Pauluse kiriku kaugele säranud torni­kiiver on saanud uue, päevinäinud välimuse ja mustri. Ka suur kirikusaal võtab üha enam hoone arhitekti kavandatud nägu.

«Laias laastus on tööd poole peal,» võttis Pauluse kirikut taastava Nordeconi ASi projektijuht Peeter Voovere suure ehituse lühidalt kokku.

Üksikasjalikumalt rääkides alustas ta juttu väljast paistvatest töödest. «Torni teeme sel aastal valmis ja varsti võtame selle ümbert tellingud ära,» rääkis projektijuht. «Tornikiivrilt on vana lakk maha võetud ja Tartu ülikooli keemikute abiga sai plekk vanandatud, selle väljanägemisele on nüüd omajagu aastaid lisatud.»

Seni kaugele säranud kuldsele tornikiivrile soovisid Tallinna pühakodade torne meenutavat päevinäinud sinakasrohelist ilmet Pauluse kiriku taastamisprojekti teinud Soome arhitektid. Nende projekti järgi sai tornikiiver alumisse ossa lõpuks ka ruudureast mustri, mille oli sinna kavandanud hoone arhitekt Eliel Saarinen ligi sada aastat tagasi.

Aprillis võib kella lüüa

Suur kirikusaal on veel tellingute rägastikus, kuid needki kaovad sealt aasta lõpuks.

Edasi loe Tartu Postimehest.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)