Esileht » Uudis » Uudised »

Kaunistagem Eesti kojad kolme koduvärviga …

03.06.2015 | | Rubriik: Uudised

Ajaloolise lipu 50. aastapäeva pidustused Otepääl 1934. a. Hetk enne lipu saabumist.
EÜSi arhiiv

Eesti lipu päev 4. juuni on Eesti Vabariigis riiklik tähtpäev. Eesti lipu päeva seadis riigikogu sisse 14. aprillil 2004.a. 63 poolthäälega võeti vastu Isamaaliidu fraktsiooni ja riigikogu liikme Tiit Matsulevitši 19. jaanuaril 2004 algatatud pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seadus. Esimest korda tähistati Eesti lipu päeva 2004. aastal, sinimustvalge lipu pühitsemise 120. aastapäeval. Aasta oli kuulutatud ka presidendi poolt Eesti lipu aastaks. Lipupäev märgib Eesti lipu emalipu, esimese sinimustvalge õnnistamist Otepääl Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna 4. juunil 1884.
Lipu kasutamine on rahvuskultuuri tähtis osa. Iseseisval vabal maal ei peaks lippe heiskama ainult käsu korras, ametlikel lipupäevadel, vaid ka näiteks perekondlikel tähtpäevadel ja kasvõi heade sõprade küllatuleku puhul. Eesti Lipu Seltsi juhatuse esimees Jüri Trei paneb aga kõigile eestimaalastele südamele, et 4. juunil oleks meie armas kodumaa üleni kaetud lehvivate sinimustvalgetega. «Eesti lipp on eestluse kandja. Lipu heiskamine tähistab ühiste aadete ja väärtuste elujõudu ning väljendab ühtekuuluvustunnet,» lisab Jüri Trei.
Tallinlastel ja pealinna külalistel on hea võimalus sel ja igal teiselgi päeval osa saada lipu heiskamisest Pika Hermanni torni.
Eesti Kirik

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)