Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Kaunis raamat kingiks

17.02.2021 | | Rubriik: Kultuurielu

Kunstnik Maara Vint on põneva mõttelennuga hea sõnaseadja ja viimasel paaril aastal välja andnud mitu uut raamatut. 

Neis on sügav looduse tunnetus segatud kristlase alandliku meelega. Nagu tema puhul tavaks, on raamatud rohkete illustratsioonidega. Esmapilgul laste värvimisraamatuna tundub kaks aastat tagasi Eesti Keele Sihtasutuse (EKSA) väljaandena ilmunud „Aednik Greg“. Muidugi võib illustratsioone värvida, kui keegi raatsib, sest raamat suisa kutsub pliiatseid haarama. 

Samas ei ole Vindi raamatute tekst sugugi vähetähtis ja kutsub lugejat oma südant avama Jeesusele. „Nagu janune, kes kummardub allikale jooma, nõnda avan oma huuled Su eluvee lättel,“ kirjutab Maara Vint möödunud aastal ilmunud raamatus „Orhideede hingede palveraamat“.

Kunstniku uusim raamat on „Valguse lapsed ehk Vaeslaste roosipärg“, mida tutvustatakse EKSA kodulehel: „Maara Vindi kirjutatud ja illustreeritud muinasjutt orbudest, kelle usk üleloomulikesse jõududesse ning salapärasse aitab neil elada.“ See üleloomulik jõud on Püha Vaim ja Jeesus Kristus. Ja kuigi raamatukogust leiab selle raamatu lastekirjanduse osakonnast, ei pea ma seda ainult lasteraamatuks. Mõtlemisainet jätkub selles loos ka täiskasvanutele.

Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)