Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kaunis jõulukontsert Espoo toomkirikus

05.01.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Maarja laulu olid enamasti kuulama tulnud Soomes elavad eestlased. Foto: Eija HarjuEspoo toomkirikus andis meeleoluka jõulukontserdi Maarja koos teda saatnud Peeter Rebase ja Taavi Langiga.
Õpetaja Raigo Liiman, kes on toompraost Antti Kujanpää soovitusel võtnud enda hooleks Eesti artistide kontserdi korraldamise, ütles Eesti Kirikule, et teda üllatas argipäevast ja kõvast tuisust hoolimata kohale tulnud inimeste hulk. Kirikusse mahub 540 inimest ja pea kõik kohad olid hõivatud.
Kui Maarja inimestega laulude vahepeal vestles, selgus, et suurem osa kohalolijatest olid eestlased.
Inimestele meeldis kontsert väga, ka soomlased kiitsid Maarjat ja tema saatjate suurt professionaalsust. Kontserdi alguses lausus õpetaja tervitussõnad ning lõpus luges evangeeliumi ja palve ning saatis rahva enne ühislaulu palvega teele.
«Oli tunne, et eestlane olla on uhke ja hää, eks see väike eesti rahvas ka midagi oskab!» lisas Raigo Liiman.
Raigo Liimani meelest läks tänu tublidele abilistele ja toetajatele kontsert kenasti korda. Eriliselt tõstab ta esile Toomas Telgma, kes pakkus transpordiabi ning tõi laulja koos kaaslastega Eestist Espoosse ja viis tagasi.
«Kui oleme tihtipeale harjunud küsimusega, mida mina vastu saan, kui midagi annan, siis leidub Eestis ka neid, ja kindlasti päris palju, kes on valmis kulutama oma raha ja andma panuse teistele jõulukingiks,» lisas Raigo Liiman. Ta imestab vaid, kui vähe soomlased tunnevad Eesti artiste.
Soomes elavatele välismaalastele on Espoo, Helsingi ja Vantaa kogudused avanud Internetis ühise kodulehe http://migrantchurch.fi.
Asjasse on hakatud üha tõsisemalt suhtuma, sest arvatakse, et Soome saabub pidevalt uusi kodanikke mujalt maailmast.

Sirje Semm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)