Esileht » Online » Online artiklid »

KATUSED JA ARMULAUAKARIKAS: Pühakodade programm toetab viit Läänemaa kirikut

16.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Viis Läänemaa kirikut saavad riiklikust pühakodade programmist toetust kirikuhoone või selles leiduva inventari korrastamiseks.

Kõige suurema summa, 65 000 eurot, saab Haapsalu toomkirik katuse renoveerimiseks. Haapsalu piiskopilinnuse juhi Kaire Toominga sõnul oli taotletud summa küll poole suurem, kuid nüüd tuleb teha nii palju, kui saadud raha eest võimalik on.

Toomkiriku katuse renoveerimine algas mullu, kui pühakodade programmist eraldati selleks ligi 44 500 eurot. Esimesena võeti ette katusealune – renoveeriti katusekonstruktsioon. „Konstruktsioonis oli palju mädanikku – välja on vahetatud sarikaid ja sarikaotsi ning suurem osa müürlattidest,” selgitas Tooming.

Selleks aastaks eraldatud raha eest hakatakse välja vahetama katusekatet. Esmalt alustavad Restehi ehitajad vaskpleki paigaldamist kiriku lõunapoolsele ehk „valge daami kabeli” poolsele katusepoolele. „Suvel peaks seal juba vaskplekk kiiskama,” lubas Tooming.

Tema sõnul poolt katust 65 000 euroga siiski tehtud ei saa. „Aga nii meie kui ka ehitaja oleme arvestanud sellega, et asi võib aeglaselt edeneda,” rääkis Tooming.

Edasi loe Lääne Elust.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)