Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

„Kasvuaeg“ abiks kogudusele

15.03.2017 | | Rubriik: Uudised

EELK Misjonikeskuse korraldusel toimuva kogudusekooli „Kasvuaeg“ grupp koondab entusiaste Võru, Valga ja Tartu praostkonnast.
„Me oleme saanud üllatavalt hea tagasiside,“ kinnitab misjonikeskuse välismisjoni ja Lõuna-Eesti koolituste koordinaator Helene Toivanen Eesti Kirikule pärast esimese koolituspäeva toimumist Tartus 11. märtsil. Ta räägib, et oli siiralt üllatunud, et pärast suhteliselt pikka päeva, kell 10–17 kestvat sisutihedat õppetööd ei olnud inimesed liiga väsinud. „Säravate nägudega tulid ja kallistasid ning kinnitasid, et ootavad juba pikisilmi uusi kokkusaamisi,“ räägib Helene, selgitades, et sama grupp, kuhu kuuluvad Tartu, Võru ja Valga praostkonna koguduste inimesed, saab taas kokku 25.–26. märtsini Tartus.
Kui esimesel õppepäeval oli lektoriks Virpi Nyman Soomest, siis järgmisel korral tuleb talle abiks veel Päivi Peittola. Õppetöö on soome keeles, tõlgitakse eesti keelde. „Tegemist on koolitusega, kus osaleja omandab väikegrupitööks vajalikke oskusi ning saab innustust koguduses piibli- või palvegrupiga alustamiseks,“ selgitab Toivanen, kinnitades, et materjalid, mida tutvustatakse ning mille iga kursuslane endale saab, on põhjalikud ning praktilised. Nende põhjal saab korraldada väikegrupi tööd ja nädalalõpuseminare kristlasena kasvamisest.
Helene Toivaneni meelest saab iga koguduseliige järgida Jeesuse misjonikäsku minna ja kuulutada. „On suur väljakutse, kuidas sõnastada seda, et ma usun. Selleks on hea saada väikest suunamist, ka juhiseid,“ räägib Helene, kelle meelest on EELKs selles küsimuses tunda arenguruumi. Et kutsuda oma koguduses ellu väikerühmi, kes nädala sees kohtudes saaks omaette rääkida kristlaseks kasvamisest, aga samuti suunata iga koguduseliiget leidma endale meelepärane viis, kuidas kuulutada Jumalat, selleks annab häid juhiseid misjonikeskuse kogudusekool „Kasvuaeg“.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)