Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Käsmu kirikus peetakse igal hommikul palvusi

22.02.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

K2smuVäikeses mereäärses Käsmu kirikus on iga päeva hommikul uksed avatud ja inimesed tulevad palvusele.

Õpetaja Urmas Karileet ütleb selle võimaluse suureks Jumala imeks olevat. Kuigi ta ise on armulauaga palvust pidamas vähemalt 90% päevadest, ei ole viimase 10 kuuga ühelgi hommikul uksed suletuks jäänud. Õpetaja äraolekul peab kogudus isekeskis palvuse ära.
Urmas Karileet ütles, et igatsust päeva Jumala sõna, palve ja lauluga alustada kandis ta südames, aga initsiatiiv armulauaga hommikupalvuste korraldamiseks tuli leerirühma lõpetajatelt. Möödunud aasta maikuus alustati ja ühtegi päeva pole vahele jäänud. Suviti on palvused soojas kirikus kell 8–9 ja talviti 9–10. Keskmine osavõtjate arv viis inimest.
Koguduseliikmetega rääkides on õpetaja saanud väga meeldivat tagasisidet. Inimesed tunnistavad, et Jumala sõnaga alustamine annab päevale erilise tunde ja rütmi, elule lausa uue mõttesuuna. Eneselegi teadmata on Käsmu koguduse inimestest saanud nii ka Avatud Piibli Ühingu üleskutse lugeda Piiblit igal päeval järgijad. Palvusel loetakse kirikukalendris toodud kirjakohti, kasutatakse ka vennastekoguduse loosungiraamatut. Lauldakse ja palvetatakse, iga kord ka kogukonna eest, kantakse inimesi eestpalvesse.
Pühapäeviti on Käsmu kirikus armulauga jumalateenistus kell 14.30. Kord igal nädalal pärast tööpäeva lõppu kogunetakse piiblitundi, millest võtab osa kümmekond inimest. Piiblitunnid on regulaarselt toimunud alates juulikuust.
Käsmu kogudus on olnud viimasel kümnel aastal kasvav kogudus. Kui kümmekond aastat tagasi oli annetusega end kogudusega sidunud veidi üle 40 inimese, siis 2016. a oli annetuse teinud liikmeid 78, liikmeid 157. Urmas Karileet alustas Käsmu koguduse teenimist diakonina 2010. aastal, 2015. aastast õpetajana.
Sirje Semm

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)