Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Käru kirik saab sünnipäevaks korda

10.06.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Käru puukirik on tellingutes. Tõnis Vaik.

Järva praostkonna Käru kirikus on alanud remont. Kiriku 160. aastapäevaks oktoobris on pühakoda nagu uus.

„Oleme väga rõõmsad, aga oleme ka palju vaeva näinud toetuse saamiseks taotluspabereid ette valmistades,“ tunnistab Käru koguduse kauaaegne juhatuse esimees Elve Sutt. Ta räägib, et tegemist oli kolmanda pöördumisega PRIA poole. „Tellisime Türi valla rahastusel üksikasjaliku remondikava projekti. Sel korral oli rahastaja meelest kõik korras ning me saime akende ja fassaadi remondiks umbes 100 000 eurot.“ Tavapäraselt on omaosalus 10% kogusummast. „Olime selleks valmis aastaid, hoides raha reservis, majandasime kokkuhoidlikult. Valla tugi on olnud oluline,“ räägib Sutt.

Töid teeb Paide firma Runda Meistrid OÜ, projektijuht on koguduse liige Tõnis Vaik. „Mina elan juba aastaid Paides, aga Tõnis on Kärus ja seega saab töödel pidevalt silma peal hoida,“ nimetab Sutt. „Kirik on tellingutes. Ümber ehitusplatsi on aiaga piiratud ala, et lapsed tellingutele ronima ei pääseks. Õige värvi leidmiseks on fassaadile kantud värviproovid, millest valiti see, mis muinsuskaitsjate kinnitusel on sarnane algse kiriku värvitooniga,“ räägib Elve Sutt. Tema sõnul ei takista alanud tööd koguduse vaimulikku elu. „Kuna firma juht on ka ise Paide koguduse liige, tubli kristlane, siis pühapäeval tööd ei tehta ja meil on jumalateenistuse pidamiseks vajalik vaikus.“ 

Käru kirik ehitati 1860. aastal Vändra abikirikuna. Hooldajaõpetajana teenib kogudust Teet Hanschmidt. Jumalateenistused toimuvad kord kuus.

Liina Raudvassar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)