Esileht » Online » Online artiklid »

Kärla kirikus oli kuldleer

10.08.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Suvine Kärla Maarja Magdaleena kirik ootab igal aastal kuldleerilapsi kiriku aastapäeval oma rüppe. Need hetked on meeldejäävad ja ilusad.

Juulikuu viimasel pühapäeval kogunes seitse 15-st 1959. aasta leerilapsest enne jumalateenistust Kärla pastoraati vestlusringi koos õp Rene Reinsooga. Meenutati noorusaega ja seda, kuis kellegi elu on kulgenud. Palju on vahepeal juhtunud.

Kirikus oli palju inimesi, mitu põlvkonda koos. Kuldleerilapsed on ju vanavanema eas. Õpetaja ees ja pidulikes rõivais „lapsed“ järel. Nagu oleksid enne kokku leppinud, kõik viis naist mustvalges ja mehed pidulikus ülikonnas. Nägudel peegeldus väike ärevus ja ka uhkus: kõik vaatavad. Kes need 50 aastat tagasi siis julgesid kirikuga liituda ja oma üldkultuurilisi teadmisi täiendada? Otsi nimi ja vaata ka fotot, kas tunned? Elje Koit (Aasarand), Asta Mägi (Allik), Einar Aniste, Milvi Sepp (Aruhein), Endel Koger, Enn Koost, Saima Saarela (Käsk), Laine Leemet (Maidla), Alli Margus, Lehti Pärnoja (Talu), Rein Trei, Leida Viira (Truumees), Erik Viskus, Vilma Tiirik (individuaalne leer). Kõik 18–20-aastased noored.

Altari ette koguneti ühispildi tegemiseks. Lillesülemid lähedaste ja sõprade õnnistussoovidega tegid ilusaks ja armsaks ajaloo jäädvustuse. Kuldleerilapsed olid Milvi, Endel, Saima, Alli, Urve, Vello ja Lehti. Õpetaja Rene Reinsoo. Orelit mängis seekord Ülle Reinsoo.

Kiriku õue oli kaetud laud kõigile kirikulistele, kes tulid kallile leeripühale ja kiriku aastapäevale. Ilus päikseline ilm oli Looja kingitus ja mõttemõlgutusi päevateemal jätkus pikaks ajaks.

 

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)