Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Karl Mäesepp on oma lubadusele truuks jäänud

07.09.2016 | | Rubriik: Persoon kaasajast

karl mäeseppRakvere koguduse juhatuse kauaaegne liige ja viimased 11 aastat juhatuse esimehe ametis olnud Karl Mäesepp pidas 25. augustil 60. sünnipäeva.

Karl Mäesepal (fotol), esimesed seitse eluaastat Saaremaal Saare lastekodus kasvanud mehel, on mõne suure tähtpäeval puhul selga pandud piduülikonnal mitu ordenit. Ta meenutab, et istus karjapoisina 14aastaselt kivi otsas ja hüüdis kõva häälega, et õpib ameti ja töötab terve elu ühes kohas, sest oli 8. klassi lõpuks käinud 13 koolis. 1974 lõpetas ta kiitusega Tallinna 19. tehnikakooli ja tegeleb Rakveres kodumasinate remondiga tänini, ütleb kaks aastat tagasi paljulapselise isana pensionile jäänud Karl.
30 aastat tagasi hakkas ta endale otsima hingelähedast kogudust ja tundis jõuluõhtul Kolmainu kirikus, et on jõudnud oma teise koju. Ta liitus kogudusega, hakkas laulma kooris, laskis ennast ristida ja käis leeris. Nii see läks.
Ta on kogudusega ühte kasvanud ja kiidab kaasteelisi: «Meil on targad inimesed nii juhatuses kui ka nõukogus ja püüame omavahel ülesanded ära jagada. Kõige tähtsam on ikka vaimulik.»
Aastal 2014 valiti Karl Mäesepp aasta juhatuseesimeheks, koguduse õpetaja Tauno Toompuu aasta vaimulikuks. See näitab, kui hästi toimib Rakvere kogudus. «Püüame ikka olla alati kõigile eeskujuks,» kommenteerib juhatuse esimees, kes oli palju aastaid Rakvere linnavolikogu liige, ühe valimisperioodi volikogu aseesimees ja sotsiaalkomisjoni esimees.
Ta on tuhandele lapsele muretsenud koolilõpuriided ja toonud Eestisse 70 elektrilist ratastooli, ent pere – abikaasa Piret ja viis last – toetuseta ei oleks kõik tema tegemised õnnestunud. «Olen oma eluga väga rahul ja püüan niipalju, kui tervis lubab, ikka inimesi aidata. Minu motoks on «Aidata on lihtne»,» ütleb Karl Mäesepp.
Rita Puidet

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)