Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Karl Kautsil täitus sada aastat

08.06.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

Karl Kauts võtab vastu õnnesoove. Toivo HolloVõru praostkonna Vastseliina koguduses oli 5. juunil rõõmus koosviibimine. Keskkooli ruumes võttis oma sajanda sünnipäeva puhul õnnesoove vastu koguduse elupõline liige Karl Kauts.
Teda olid tähtsa päeva puhul tervitama tulnud valla ja koguduse esindajad.
Koguduse õpetaja Toivo Hollo vahendab Eesti Kirikule, et Karl Kautsi puhul on tegemist ühe tubli ja tõsise maamehega, kes on alates sünnist elanud oma kodukohas Mäe-Kõokülas. Et tervis viimastel aastatel ei luba enam päris omapead hakkama saada, elab ta nüüd poja juures Savernas, aga sissekirjutuse järgi on jätkuvalt Vahtseliina miis. Vanaduspäevadel on toeks poeg ja tütar ning nende järeltulijad.
Hollo märgib, et tema 12aastase koguduse vaimulikuks oleku aja sees on Karl Kauts viies saja aasta künnise ületanu, aga esimene nii kõrges eas meesterahvas. Mõtiskledes kohalike pika eluea võimaliku saladuse üle leiab ta muheldes, et küllap peitub see paikkonna looduse ilus. Nimelt on neli koguduse saja-aastast liiget sündinud, kasvanud ja elanud Piusa jõe kaldal, maalilise Härma liivakivipaljandi lähistel. Teiste hulgas juubilar Karl Kauts.
Liina Raudvassar 

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)