Esileht » Online » Online artiklid »

Kärdla kiriku renoveerimiseks kogutakse miljon eurot

25.01.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Renoveeritud kirik võiks aasta ringi Hiiumaale kontserdituure tuua. Praegu saarel sellist hoonet pole.

Kärdla kiriku täielikuks renoveerimiseks läheks vaja miljon eurot, praeguseks on ligi kolme aastaga kokku saadud umbes 400 000 – sellest 340 000 eurot eraldas kirikule valitsus oma reservidest. Saadu eest üritatakse esimesi töid alustada juba lähima kuu jooksul, kui hakatakse uuendama kiriku katust ja kandekonstruktsioone.

Kõige viletsamas seisus on kiriku põrand ja katus, need on lausa ohtlikuks tunnistatud – seetõttu riik ka raha eraldas. Samas loodab sihtasutuse Kärdla Kirik juhataja Tiit Harjak koostöös MTÜ-ga Hiiumaa Sõprade Selts ka pärast hädavajaliku tegemist renoveerimistöödega jätkata – panna kirikule topeltaknad, rajada maasoojuspumbaga küttesüsteem, uuendada tehnovarustust ja vahetada praegune seenkahjustusega põrand tugevama vastu. Nii peaks kirikust saama saare kohalikku kultuuri elavdav täisväärtuslik kontserdipaik, mis ei kardaks ka talve..

Hiiumaa Sõprade Seltsi esimees ja SA Kärdla Kiriku nõukogu liige ettevõtja Enn Kunila tõdes, et praegu ei jõua paljud tuntud muusikud üle Eesti tuuritades Hiiumaale just seepärast, et saarel pole sobivat kontserdipaika. „Kirik oma 450 kohaga oleks väga väärikas koht,” avaldas ta lootust.

Edasi loe Eesti Päevalehest.

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)