Esileht » Uudis » Esileht »

Kaplanid said kokku

22.09.2021 | | Rubriik: Esileht
Huviga kuulatakse ettekandeid, millest saadi vajalikku informatsiooni igapäevatöö tegemiseks. Arhiiv.

15.-16. septembrini toimus Toosikannu puhkekeskuses teadaolevalt esimene jõustruktuuride kaplanaatide ühine teabepäev, millest võtsid osa kaitseväe, Kaitseliidu, politsei- ja piirivalveameti ning vanglate kaplanaatide esindajad.

Eesti Kirikule toimunust ülevaadet andes rõhutas justiitsministeeriumi peakaplan Tanel Meiel, et tegemist oli väga olulise sündmusega, mille toimumist oodati juba aastaid: „Me ei pidanud õigeks kohtuda üle veebi, vaid tahtsime kindlasti silmast silma kohtumist. Lisaks teabe vahendamisele ja edasiste plaanide koostamisele oli ülioluline ühise osaduse kasvatamine ja just seda viimast ei ole kaugjuhtimisel nii hõlbus korraldada.“

Kohtumine oli oikumeeniline, esindatud oli kaheksa erinevat kristlikku konfessiooni 33 kiriku vaimulikuga. 

Riigi ja kirikute õiguslikust suhestumisest pidasid ettekande Igor Gräzin ja Erik Salumäe. Ringo Ringvee rääkis siseriiklikust olukorrast läbi julgeoleku prisma. Kaitseväe peakaplan  Gustav Kutsar ja vanemkaplan Ago Lilleorg tutvustasid kaitseväe kaplanaadi muutusi ning selgitasid selle perspektiivi.

Olulise päevakorrapunktina toimus kõigi jõustruktuuride kaplanaatide ühine väliteenistus. Seminari käigus toimunud mõttevahetuste tulemusel on valmimas juhend oikumeeniliste palvuste pidamiseks.

Kahepäevasesse kogunemisse mahtus rõõmustaval määral meeleolukat seltskondlikku suhtlemist, mis oluliselt aitas kasvatada kokkuhoidvat vaimsust ja ühist osadust erinevatesse kaplanaatidesse kuuluvate kaplanite vahel. Otsustati, et taoline kohtumine ei jää viimaseks, vaid juba järgmisel aastal võiks sama formaadiga üritus toimuda.

Eesti Kirik 

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)