Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kaplanid õnnistasid lipu Eesti kodu kaitseks

04.05.2016 | | Rubriik: Ühiskond

Lipu õnnistamise tseremoonial peab kõne Anna-Liisa Vaher (paremal), esiplaanil Gustav Kutsar (vasakult), Riho Terras ja Eero Rebo. Jaanika Ojakõrv

Veteraninädala raames, 19. aprillil toimus Tartu raekoja platsil militaarne kogunemine, mille käigus Tartu linn andis 2. üksik-jalaväebrigaadile kingitusena üle lipu, mille meie kaitseväe vaimulikud õnnistasid.

Kui päev oli märkimisväärselt vihmane, siis vahetult enne liputseremooniat paduvihm lakkas ning ere kevadpäike lubas kogu üritusel meelde jääda helges koloriidis. Raeplatsile kogunenud rohked huvilised ei pidanud pettuma: pakuti nii sõna kui vaatemängu ja militaartehnikast huvitatud said lähemalt näha ka meie kaitseväe varustust.
Tseremooniat juhtisid kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras ja 2. jalaväe­brigaadi ülem kolonel Eero Rebo. Lippu üle andes ütles Tartu linnapea Urmas Klaas, et lipp ja vapp on sümbolid, mis on tähtsad ja mida kaitstakse südamest.
Lipu õnnistas kaitseväe peakaplan major Gustav Kutsar, keda assisteeris Võru Kuperjanovi jalaväepataljoni kaplan leitnant Anna-Liisa Vaher. Leitnant Vaher pidas ka teemakohase kõne, kus ta toonitas, et inimestena vajame ikka midagi käegakatsutavat, sümboleid, mis aitavad keskenduda olulisele.
«2. jalaväebrigaadi sümbolisse on talletunud me esivanemate ajalooline vägi ning usk elusse, vabadusse, õiglusesse, ühtsusesse,» sõnas kaplan oma kõnes, mille lõpetas sõnadega: «Andku Looja meie brigaadile tarkust selle lipu all väärikalt teenida isamaad iga päev ja iga hetk, kuniks meil elu antud on.»
Õnnistatud lipp on ühelt poolt rahvusvärvides ja teiselt poolt must, trikoloori taustale on õmmeldud Eesti vapp ja lipukiri «Eesti kodu kaitseks».
Liina Raudvassar

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)