Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Kannatuste aeg

08.03.2017 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Paari aastakümne eest tunti ülestõusmispühadele eelnenud aega Eesti luterlaste seas rohkem kui kannatusaega. Viimasel ajal eelistatakse paastuaja nimetust ja rohkem on neidki usklikke, kes ka ise paastuvad. See ei pruugi tähendada teatud toitudest loobumist – on neidki, kes väldivad näiteks sotsiaalmeediat või telerivaatamist.
Kuid kannatusaja algusest enamgi on kristlikus meedias möödunud nädalal tähelepanu pööratud nüüdisaja kannatustele. Nimelt on ÜRO kuueaastase vaheaja järel taas ametlikult välja kuulutanud massilise näljahäda. Selle vahetuks põhjuseks pole aga mitte ikaldus, vaid Lõuna-Sudaanis möllav kodusõda. Arvatakse, et umbes sadat tuhandet inimest ähvardab seetõttu näljasurm.
Paavst Franciscus kinnitas, et Lõuna-Sudaani erinevate kirikute juhid on kutsunud teda nende kodumaale kasvõi ainult ühepäevasele visiidile, et sealsetele kannatustele maailma tähelepanu juhtida. Ühtlasi on nad palunud, et ta võtaks tingimata kaasa ka Canterbury peapiiskopi Justin Welby. Visiidi toimumine on julgeolekuriskide tõttu siiski kahtluse all.
Samal ajal jätkub põgenike vool Lõuna-Sudaanist üle Uganda piiri. Tähtsat rolli nende abistamisel mängib Luterlik Maailmaliit (LML), kuid vahendeid napib. „Kui palju tuhandeid peab veel tulema, kui palju inimesi peab surema, kuni rahvusvaheline kogukond ärkab?“ tsiteerib LMLi koduleht organisatsiooni kohapealset esindajat.
Ka meie aja kannatused väärivad erilist tähelepanu just praegusel paastuajal. „Paastumine ei seisne ainult toidust loobumises. See tähendab ka toidu jagamist nendega, kes on näljas,“ kirjutas paavst Franciscus möödunud nädalal Twitteris.
Rain Soosaar

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)