Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kannatuse pühapäev

18.03.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kannatuse pühapäevaga (ld dominica passionis) algab suure nädala lõpuni jätkuv kannatusaeg. Sel ajal on kohane mõelda, kui palju pidi Jeesus oma maise elu lõpul kannatama.
Ta nägi siin maailmas olevat kurjust. Inimlik kadedus oli tema vastaste peamine jõuallikas. Nad ei suutnud näha, kuidas keegi õpetab ja tegutseb paremini kui nemad. Nii oli nende otsus hukata Kristus.
Teisalt ei lasknud usuline pimedus neil inimestel näha seda, et Jeesus on Jumalast saadetud Päästja, ja nad tegid kõik selleks, et Kristus hukata, arvates nii teenivat Jumalat. Jeesusel oli palju vastaseid, kes soovisid talle kannatusi ja tahtsid teda oma teelt kõrvaldada.
Kuid ka Kristuse jüngrid olid Jeesuse kannatuse põhjustajad. Nad kartsid enda pärast ega julgenud tunnistada, et on ühes Jeesusega. Jüngrid said aru, et Jeesus on eriline õpetaja, kuid ilmselt ei mõistnud nemadki täpselt, milline on Issanda tee ja ülesanne siin maailmas. Kristuse kõige raskematel hetkedel salgasid nad seda, et olid ühes temaga.
Nii pidi Jeesus oma kannatusi üksi taluma, tal jäi loota vaid Isa toele. Issandale andis jõudu kannatuste talumiseks see, et ta ei kannatanud ilmaasjata, vaid inimeste päästeks. Jeesus armastas inimesi ja kannatas ning suri kõigi inimlaste eest. Tema kannatuse läbi on meile tulnud pääste ja võime olla selle eest tänulikud.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)