Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kampaania «Aitame Antsul aidata» kutsub abistama hädasolijaid

16.12.2015 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Ants Väärsi ja tema praegu kasutusel olev vana invabuss, mis on sõitnud läbi 600 000 km. Aare Lepaste, Koit

Heade uudiste portaal Goodnews algatas heategevuskampaania, mille eesmärgiks on aidata Põlvamaa heategijal Ants Väärsil soetada uus invatakso, millega tema saab omakorda abistada hädasolijaid.

Ants Väärsi on inimene, kelle töö väärib ülimat austust: ta pakub juba kolmandat aastat invataksoteenust, kusjuures tegu pole äri, vaid otsese abistamisega. Elutee jõnksud tegid sellest mehest kord saatusekaaslaste abistaja: ise raskeid haigusi põdenud ja ratastoolis olnud mees aitab meditsiiniasutustesse viia ja veel sagedamini ära tuua lamavaid haigeid ja ratastoolis olevaid inimesi ning vanureid, kellel on liikumispuue.
Ants Väärsi siiras soov on aidata piirkonna sotsiaaltöötajatel lahendada probleeme. Ta tahab parandada vanurite ja liikumispuudega inimeste elukvaliteeti ning soovib seda teha võimalikult soodsalt, töötada palgata ja heategevuseks. Kahjuks on tema töövahend invabuss väsinud ja tahaks ümbervahetamist, kuid selleks puuduvad võimalused ja abistaja on otsimas heategijate toetust, et uus vajalik liiklusvahend soetada.
Uue invabussi maksumuseks hindab ta ligikaudu 40 000 eurot ja oodatud on iga toetus. Sobiva kasutatud auto leidmisel arvestab Ants Väärsi ka odavama variandiga. Võimalus on teda selles tegevuses toetada, annetades avatud fondidesse: helistades telefonil 9006677, annetad kümme eurot, OÜ Antsu Takso arveldusarvele EE611010220241726227 saab aga annetada enda jaoks sobiva summa.
Rohkem infot leiab kampaania «Aitame Antsul aidata» kodulehelt. Novembrikuu lõpuks oli invabussi ostuks kogunenud umbes kümnendik vajalikust summast.
Kui Ants Väärsi Tartus Eesti Kiriku toimetusest läbi astus, andis ta ka oma telefoninumbri: 5750 2977. Ta ütles, et aitab Kagu-Eestis vanu inimesi heal meelel ka kirikusse ja surnuaeda sõidutada. Juba praegu on tema klientideks kaks Põlvamaa väga eakat memme, keda ta pühapäeviti kirikusse sõidutab.
Eesti Kirik

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)