Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Kammerorkester Münchenist esineb Haapsalus ja Tallinnas

07.08.2019 | | Rubriik: Kultuurielu
kammerorkester

Müncheni kammerorkester L’ESTRO. Erakogu

Kui Antonio Vivaldi kontserdikogumik „L’Estro Armonico“ (Harmooniline inspiratsioon) aastal 1711 ilmus, võttis kogu Euroopas võimust tõeline vaimustus Vivaldi loomingust. Need värskendavalt uuelaadsed ja virtuoossed kontserdid nägid trükivalgust nii Amsterdamis, Londonis kui Pariisis ning olid inspiratsiooniks ja eeskujuks tervele heliloojate põlvkonnale.
Müncheni kammerorkester L’ESTRO, mille nimi tuleneb eelmainitud kuulsast kogumikust, tähistab sel aastal oma kümnendat tegevusaastat ja pühendab oma juubelikava täielikult sellele Veneetsiast pärit suurmeistrile. Programmis „Viva Vivaldi“ on esikohal viiulikontserdid kogumikust „L’Estro Armonico“. Lisaks neile kõlavad veel tšello- ja plokkflöödikontserdid.
Kammerorkester L’ESTRO on oma inspireeriva mängulaadiga nii Münchenis kui selle ümbruses publikut vaimustanud. Kontserdireisid on viinud orkestrit Kesk-Saksamaale ja Itaaliasse. L’ESTRO liikmed rõõmustavad väga oma Eesti-reisi üle ja loodavad ka siin publikut Vivaldi-vaimustusega nakatada. Info orkestri kohta on leitav aadressil https://kammerorchesterlestro.weebly.com/.
Kontserdid toimuvad laupäeval, 17. augustil kell 17 Haapsalu Jaani kirikus kavaga „Viva Vivaldi“ ning samal õhtul pärast Valge Daami etendust (umbes kell 23.30) toimub Haapsalu toomkirikus ühiskontsert koos kohaliku toomkooriga, kus esitatakse nii Vivaldi loomingut kui koos kooriga ka Saksa ja Eesti muusikat Lia Salumäe ja Sirje Kaasiku dirigeerimisel.
Tallinnas ootab kammerorkester L’ESTRO kuulajaid Püha Vaimu kirikus esmaspäeval, 19. augustil kell 18 kavaga „Viva Vivaldi“. Kontserdid on tasuta, kuid oodatud on annetused koguduste toetuseks.
Mirjam Behrendt

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)