Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kalmuaias avati palvekivi

04.09.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Urvaste palvekiviUrvaste kogudusele kuuluvas surnuaias avati 18. augusti hommikul enne pühapäevast hõbeleeripüha jumalateenistust suurest kivirahnust palvekivi (fotol), mille juures saab süüdata palveküünla ja teha rahalise annetuse.
„Mälestuskivi või palvekivi. Mõte on selles, et oleks üks koht, kus saaks omaette mõttesse jääda, mälestada oma lähedasi,“ räägib Urvaste koguduse juhatuse esimees Taavi Serv, kelle sõnul on elu ise dikteerinud vajaduse sellise mälestuskoha rajamiseks.
Surnuaiale jõuab inimesi, kes sooviksid siin mälestada lähedast, kelle täpset hauakohta paraku ei teata. Tema sõnul teostus palvekivi paigaldamisega mitu aastat vana idee. „Käisin ringi ja otsisin sobivat kivi. Teadsin, et see peaks olema massiivne, aga mitte väga ümar. Kui ühel päeval oma talu maal olevat vana kivihunnikut revideerides kopaga selle kivimüraka üles tõstsin ja see teistpidi, lame külg ees, suure mütakaga maha sadas, oli selge, et olen leidnud õige,“ jutustab Serv Eesti Kirikule.
Täpselt ei ole keegi küll üle kaalunud, aga oletada võib, et 2,5 meetrit kõrge kivi kaalub vähemalt 12 tonni. Kivi paigaldamiseks kasutati suure tõstejõuga kraanat.
Kurenurme-Hänikese kandist viidi kivihiid Urvaste surnuaiale peavärava lähistele. „Surnuaia plaanist selgus, et siia ei ole maetud. See koht justkui ootas sellist kasutust,“ jagab juhatuse esimees koguduse ühist rõõmu. Ta selgitab, et kivile on puuritud sisse süvend ning sellesse paigutatud rauast seifi tüüpi kassa, kuhu saab palveline soovi korral oma rahaannetuse jätta.
„Seda juba lihtne moosivaras lahti ei muugi,“ muigab Taavi Serv ning loodab, et uudsesse paika paigutatud rahakassa toob kogudusele vajalikku toetust. Ka nendelt, kes kirikusse ei jõua, aga ometi sooviks toetada kodukoguduse elu. Kivi kõrvale paigutatud infotahvlil on mTasku QR-koodi kujutis, mis lubab soovitud rahaannetuse teha ka läbi mobiilse annetuskeskkonna.
Liina Raudvassar

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)