Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kalle Kõiv ootab 1. septembrit, et kohtuda õpilastega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Foto: Jaak Kadarik

28. juulini konsistooriumi avalike suhete spetsialistina töötanud Kalle Kõiv (fotol) on alates augustist lisaks Juuru ja Vahastu koguduse õpetaja ametile tegev ka Juuru Eduard Vilde kooli direktorina.

Juuru vald otsis koolile direktorit mais ja konkursi võitis Kalle Kõiv. Küsimusele, millised on esimeste töönädalate kogemused uues, koolijuhi ametis, vastab Kalle Kõiv, et raske on teha plaane ja püstitada eesmärke ilma lasteta. „Ootan kannatamatult 1. septembrit, et kohtuda nendega, kelle jaoks olen ametisse määratud,“ rõhutab Kõiv, tunnistades, et on värske direktorina tõenäoliselt sama elevil nagu iga esimesse klassi astuv laps ning on kindel, et ees seisab tore aeg.
Kalle Kõiv ordineeriti 2012 diakoniks ja 2014 preestiks. Samal aastal Juuru koguduse õpetajaks valitud, ei osanud ta aimata, et kord lisaks kirikuõpetaja ametile siin ka kooli juhtima hakkab. Side kooliga on siiski püsinud mitmeid aastaid, siiani on ta juhendanud Juuru kooli näiteringi. Veel on Kõiv Rapla Vallakodanike Liidu liige ja Rapla valla kultuurinõukogu esimees.
Pärast kolmanda tütre sündi 2009. aastal otsustas perekond Tallinnast maale kolida. Maja Nõmmel müüdi ja osteti vana talu Rapla valda Seli külla. „Minu eesmärgiks oli elada ja töötada maal, toetades oma teadmiste ja kogemustega kohaliku kogukonna arengut,“ selgitab Kõiv oma toonast motiivi.
Kalle Kõiv on lõpetanud kaks kõrgkooli: Tallinna pedagoogilise ülikooli teatrirežii erialal ja usuteaduse instituudi teoloogia erialal. Alates 1992. aastast töötab ka ettevõtjana, viimased 20 aastat ürituste korraldajana (OÜ Valge Maja). Põhitöö kõrvalt tegeleb usinalt lavalise võitlusega, on Eesti Lavavõitluse Liidu asutajaid.
Küsimusele, kui kerge on ennast jagada kooli ja kiriku vahel, vastab Kalle Kõiv, et tegelikult teenib ta nii kirikus kui koolis ikka ühte Jumalat, seega ei ole erinevad rollid talle probleemiks: „Püüan teenida ligimest ühtviisi ning mitmel rindel.“ Aeg on aga jaotatud nii, et esmaspäevast reedeni on ta kooli ja pühapäeval koguduse päralt.
1965. aastast kirjanik Eduard Vilde nime kandva Juuru kooli eelkäijaks võib pidada 1698. aastal Juurus valminud kooli, mida nimetati koolipapaks olnud köstri tõttu köstrikooliks. 1944. aastal keskkooliks saanud ning Eesti taasiseseisvumisel gümnaasiumi õigustesse tõusnud kool on alates 2014. aastast üheksaklassiline umbes saja õpilasega põhikool.
Liina Raudvassar