Esileht » Uudis » Uudised »

Kaks väärt konverentsi

19.10.2010 | | Rubriik: Uudised

Kirikurahva jaoks on tulemas kaks olulist sündmust: 4. novembril peetakse Tallinnas usuteaduse instituudi korraldusel teoloogide Robert Kannukese ja Ago Viljari mälestuspäeva ning Tartus ülikoolis EKN koostöös Tartu ülikooliga konverentsi «Usust, elust, usuelust 2010», kus tutvustatakse erinevaid religioonisotsioloogilisi uurimusi. Mida peate nende ettevõtmiste puhul oluliseks välja tuua?
Einar Soone, piiskop, Eesti Kirikute Nõukogu president:
Kahjuks on nii suurepärased kokkusaamised langenud ühele päevale ja minul tuli valida. Nii Ago Viljari kui Robert Kannukene on olnud minu õppejõududeks usuteaduse instituudis, olen saanud neilt hulk teadmisi, nad on meid, omaaegseid tudengeid, koolitanud ja koolutanud.
Need seosed varasemate põlvkondadega, nende väärtuslikud kogemused on kindlasti olulised. Toona tuldi ühise laua taha – nii õppejõud kui üliõpilased, peeti vestlusõhtuid, arutleti, vaieldi, jagati muljeid – ning see sidus inimesi.
Võin öelda, et tänapäeva teoloogia on ehk kõrgemal professionaalsel tasemel, kuid seal on kujunenud selgelt üksikdistsipliinide esindajad. Mulle tundub, et terviktunnetus on jäänud nõrgemaks. Praktiline töö nõuab ühist olemist, seda ka siis, kui räägime praktikast, mentorlusest… Minu põlvkonnast on vaimulike hulgas vähe inimesi ning ma olen oma kohuseks pidanud eri põlvkondade sidumist ja varasemate kogemuste edasiandmist.
Minu kohustused viivad mind 4. novembril Tartusse ning see päev võiks samuti olla põnev kõigile vaimulikele – konverentsil antakse ülevaade ootustest kirikule ja selle töötegijaile väljastpoolt. Meie varasemad kogemused kinnitavad, et taolised uurimused ja nende tutvustamine laiemale huviringile aitab meil üksteist paremini mõista.
Eesti Kirik 

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)