Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kaks uut misjonäri: Helene ja Joona Toivanen

02.11.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Soome luterlik evangeeliumiühendus saatis Eestisse misjonitööle Helene ja Joona Toivaneni. Indrek Pekko

30. oktoobril usupuhastuspüha jumalateenistusel Tartu Maarja koguduses õnnistati Eestisse misjonitööle kaks uut misjonäri: Helene ja Joona Toivanen.

Pealiturgiks oli piiskop Joel Luhamets, kaasa teenisid Tartu praost Ants Tooming ja EELK Misjonikeskuse juht, Lääne praost Leevi Reinaru.
Jutluses nimetas Reinaru misjonäre äratajateks: «Misjonitöö ei ole lihtsate killast. Kellelegi ei meeldi, kui ta magusast unest äratatakse, nii ka vaimsest unest. Samas on kutse olla maailmas Jeesuse tunnistajaks antud kõigile kristlastele, sest meie kõik moodustame koguduse – elava Kristuse ihu. Misjonikäsuga käib kaasas ka lohutav lubadus, et Jeesus on ise kõndimas meie kõrval, meid juhtides ja selle ülesande täitmist toetades.»
Helene ja Joona Toivanen läbisid misjonikursuse Soome luterlikus evangeeliumiühenduses (SLEY), mis on saatnud misjonäre Eestisse 10 aastat. Juba kursusele minnes oli üheks võimalikuks variandiks tulla teenima misjonäridena Eestisse, Helene kodumaale. Ka Joonale pole Eesti olud võõrad, ta on elanud siin 11 aastat.
Mõlemad on lõpetanud Tartu ülikooli usuteaduskonna. Joona on töötanud Tartu Maarja koguduses juba neli aastat, esmalt diakonina ning viimased kolm aastat koguduse vaimulikuna. Helene on viimased neli aastat töötanud Tartu soome koolis usundiõpetuse õpetajana.
Joona jätkab Tartu Maarja koguduse ja selle kihelkonda kuuluvate valdade teenimist. Helene töö seondub nii Maarja koguduse tööga kui ka EELK Misjonikeskusega, mille välismisjoni ja Lõuna-Eesti koolituste koordinaatoriks ta on kutsutud.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)