Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kaja Tarto hindab koostööd

06.05.2020 | | Rubriik: Teated
Kaja Tarto uues stuudios Pastoraadis.Erakogu

Kaja Tarto on Pereraadio hommikuprogrammi toimetajana paljudele tuttav.

Tänu missioonitööle 2008. aastast Pereraadio hommikuprogrammi toimetajana tuntud Kaja Tarto (fotol) on ka Tartu linnavolikogu ja selle revisjonikomisjoni liige, alates veebruarist Isamaa erakonna Tartu piirkonna arendusjuht. Ta on Tartu Pauluse koguduse liige, jõudumööda laulab kirikukooride projektides, viimati Tartu Maarja kirikukooriga.

Kahel kuni neljal päeval kuus ärkab ta enne päikesetõusu, et minna Pereraadiosse hommikuprogrammi toimetama. „Saate juhtimine on loominguline ettevõtmine. Eeltöö on enamuses kodus tehtud, aga otse-eetris usaldan end Vaimu juhtida, püüan sisendada inimestesse lootust ja optimismi. 17. aprillil said viimast korda kolm hommikutundi sisustatud Pereraadio Annelinna stuudiost. Vältimaks eriolukorras ühistransporti, tegin eelnevatel õhtutel pikema jalutuskäigu ja ööbisin stuudio pisikeses askeetlikus puhketoas,“ räägib Kaja.

1. mail oli Kaja Tartust tuleva hommikuprogrammi otse-eetris esimest korda uuest stuudiost Pastoraadis. Digitaalselt suhtlemine ei ole Kajale võõras, ta on aastaid suhelnud läbi elektrooniliste kanalite kuulajate või intervjueeritavatega ka üksi hommikuprogrammi toimetades. 

Praegusel perioodil on plussegi, kodus töötamine hoiab palju aega kokku. Küll on aga sisimas teravamalt esile kerkinud küsimus, kui hoolivalt suhtutakse inimestesse ja nende muredesse pärast eriolukorra lõppu. Ristiinimestena oleme kutsutud õigluse eest seisma, tasakaalu ja lepitust looma. Kaja on veendunud, et kirikud ja ühiskond tervikuna peaksid veel enam koostööd tegema. Oma saadetessegi püüab ta kristlikult lähenedes tuua ühiskonda puudutavaid päevakajalisi teemasid.

Pereraadiol on hoolimata ärevast ajast veel toredaid uudiseid. Nimelt ütles piiskop Tiit Salumäe tere tulemast Haapsallu 20. aprillil Pereraadio sealsest vastvalminud stuudiost ning rääkis peatoimetaja Mare Pihlakule Eesti diasporaakoguduste tegevusest eriolukorra tingimustes. 

Rita Puidet

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)