Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kaitskem üheskoos Eesti perekonda

27.03.2013 | | Rubriik: Ühiskond

perekond_loojangusSA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks algatas petitsiooni samasooliste paaride kooselu seadustamise vastu.

Palve allkirjastada petitsioon «Kaitskem üheskoos Eesti perekonda» jõudis paljude postkasti. Kirjas öeldakse, et «olukorras, kus ühiskonnas valitseb niigi moraalne kriis, surutakse meile peale homoseksuaalsete suhete õiguslikku võrdsustamist perekonnaga». Selleks on justiitsministeerium ette valmistamas kooseluseaduse eelnõud.
Sihtasutus peab muret tekitavaks asjaolu, et praegu ettevalmistamisel olev kooseluseaduse eelnõu on esimene samm pikas ahelas. «Järgmiste sammudena asetatakse samale pulgale homoseksuaalsed suhted ja abielu ning piiratakse homopropagandasse kriitiliselt suhtuvate kodanike sõna- ja tegutsemisvabadust. Homoliikumise tegelikuks lõpp-eesmärgiks on moraalsete hoiakute ja läbi aegade kestnud tõekspidamiste ümberkujundamine,» ütlevad petitsiooni kaaskirjale alla kirjutanud Markus Järvi  ja Varro Vooglaid.
Allakirjutanud loodavad saada kokku vähemalt 10 000 allkirja, et need 12. mail riigikogule üle anda. Petitsiooniga soovitakse teha riigikogule selgeks, et «eesti rahvas ei nõustu meile ja meie lastele homopropaganda pealesurumisega».
Allkirjade korjamise kampaania homokooselu legaliseerimise vastu on mõistnud hukka presidendi nõunik Iivi Anna Masso, kes on Postimehes taolist kristlaste tegevust nimetanud vaenu õhutamiseks. «Aktiivne võitlus homode mitte-abielunimelise kooselu vastu on ikka väga suure sallimatuse märk,» lisas Masso.
Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud on väljendanud oma seisukohta, et «kooseluseaduse koostamine ei ole õiguslikult ja sisuliselt põhjendatud ning seadusandluse võimaliku muutmise küsimustes tuleks jääda traditsioonilise peremudeli juurde, mis kaitseb lapsi ning tagab nendele isa ja ema poolse hoole ja kasvatuse. Sellist mõtteviisi kaitseb ka Eesti Vabariigi Põhiseadus».
SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks on algatanud ka üleeuroopalise kodanikualgatuse «Üks meie seast» läbiviimise Eestis. Kampaania vältab 10. maini.
Eesti Kirik

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)