Esileht » Online » Online artiklid »

Kaitseväe uus peakaplan: tuleb olla julge oma seisukohtade väljendamisel

11.01.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Läinud nädalal sai kaitseväe peakaplaniks major Gustav Kutsar. 1990. aastate alguses Saaremaal kogudusi juhtinud ja taastanud vaimulik on aidanud vigastatud sõdureid ning osalenud sinilille märgi kampaania algatamisel.

Gustav Kutsar rääkis nädalalõpusaatele “Aktuaalne kaamera. Nädal”, milline on kaitseväe hingekarjase töö.

Kutsari töö üks osa on teiste inimeste mõtete selgeks ajamine, kui need on puntras. Selleks tuleb võita usaldus.

“Olla julge seisukohtade väljendamisel, olla ka kriitiline kui vaja, siis ka oma riigi poliitika seisukohtade suhtes, kaitseväe ülemate suhtes,” selgitas mees, kellelt eeldatakse otsekohesust.

Rootsi-Mihkli kirikus Toompea külje all on sõdurid leeris käinud ja sealses krüptis on toimunud laulatus. Sõdurid on tihtipeale romantikud. Sõdurid teenivad kaugel džunglis või liiva sees. Kui kindralid ja poliitikud neid külastavad, räägivad nad olmest ja sõjast. Kaplanile räägitakse sellest, mis hingel pitsitab.

“Nüüd, kui ma äsja olin missioonipiirkonnas, siis oli üks tõsine kõnelus, hingehoidlik kõnelus. Ma polnud kindel, kas minu nõuanne, soovitused on kõige kohasemad. Ma olin väga üllatunud, kui visiidi viimasel päeval see inimene tuli tänama ja ütles, tänu jutuajamisele, teile, ma võtan seda palju rahulikumalt,” rääkis Kutsar.

Edasi vt ERR Uudistest.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)