Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kaitseväe uueks peakaplaniks pühitseti major Gustav Kutsar

03.01.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Täna Tallinna Toomkirikus toimunud jõuluaja 2. missal pühitseti ametisse kaitseväe uus peakaplan major Gustav Kutsar.

„Peakaplan Kutsarile tahan panna südamele, et meie inimesed, kes on kaitseväe sisu ja selgroog  – et meie kaplanid leiaksid nende juurde tee ning vastupidi. Iga inimese jaoks peab kaplanil jaguma aega ja kaasamõtlemist,“ ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras Toomkirikus seniselt peakaplan kolonelleitnant Taavi Laaneperelt ameti üle võtnud major Gustav Kutsarile.

Uue peakaplani major Gustav Kutsari sõnul on kaplaniteenistuse juhtimise ja arendamisega seoses teda ootamas palju olulisi ülesandeid nagu kaplaniteenistuse vabade ametikohtade täitmine ning teenistuse tegevusega seotud käsiraamatute avaldamine. Samuti on Kutsari sõnade kohaselt uue peakaplani üheks ülesandeks senisest tihedam koostöö Kaitseliiduga: „2017. aastal olen lubanud panustada Kaitseliidule – organisatsioon on saanud juurde nii ülesandeid kui liikmeid ja selle valguses on ülimalt vajalik ka Kaitseliidu kaplaniteenistuse arendamine.“

Major Gustav Kutsar on lõpetanud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituudi (1999) ning omandanud teadusmagistri kraadi politoloogias Tartu Ülikoolis 2007. aastal.

Erialaliselt on ta end täiendanud NATO koolis Oberhammergaus, keskastmekursusel Kanadas ja kõrgematel riigikaitsekursustel Eestis.

Edasi loe  siit.

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)