Kaitseväe peakaplani jõulud Iraagis

19.12.2007 | | Rubriik: Määratlemata

Kaitseväe peakaplan major Taavi Laanepere on jõulude aegu Iraagis, täpsemalt Bagdadi lähistel Taji sõjaväebaasis, kus paiknevad Eesti kergejalaväerühm ESTPLA-16 ja staabiohvitserid. Image«Et sinna regulaarlende pole, siis läheb ka reisi peale rohkem aega, sõidan ära 16. ja koju tagasi loodan jõuda aasta lõpuks. Reisilennukitega kuni Kuveidini ja sealt edasi sõjaväelennukiga,» selgitas major enne äralendu.
«Minu eesmärk on olla kaitseväelastega jõuluajal koos ja pidada seal jõulujumalateenistus, luua jõulumeeleolu. See on sõduritele kindlasti vaheldus. Et tegu on pingelise sõjakoldega, siis, nagu näitavad eelmiste aastate kogemused, on sõjameeste vajadus jumalateenistuse järele suur. On vaja hingelist hoolt, et selle olukorraga hakkama saada. Eelmiste jõulude ajal Iraagis olnud kaplan Arvo Orava sõnul tulid praktiliselt kõik kaitseväelased armulauale.
Jumalateenistust ei saa eriti ette planeerida, sest olukord tingib aja ja koha, kus see toimub. On võimalik baasis kabelit kasutada, kuna see on aga eluruumidest kaugel, siis vajadusel tuleb mõni teine koht valida. Jõulud seostuvad ikka jõululauludega, tegin selleks puhuks laululehe. Võib-olla tuleb mul ka koos ameeriklastega mõni ühisteenistus pidada ja kindlasti pean seal hingehoidlikke vestlusi.»
Kaitseväe 16 kaplanist on jõulude ajal kaks missioonil: Ott Aro Afganistanis ja Aivar Sarapik Bosnias, ning kaks väeosi külastamas.
Tekst ja foto: Tiiu Pikkur

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)