Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kaitseväe kabelis oli leeripüha

28.04.2006 | | Rubriik: Uudised

Teisel ülestõusmispühal, 17. aprillil oli Tapa väljaõppekeskuse kabelis ristimis- ja leeritalitus, kus leeriõnnistuse sai 33 noort inimest. Talituse viisid läbi kaitseväe peakaplan kolonel Tõnis Nõmmik ning kaplanid kapten Raivo Nikoforov ja nooremleitnant Silvester Jürjo.


Kaplanid Raivo Nikoforov ja Silvester Jürjo toimetavad ristimistalitust uues Tapa väljaõppekeskuse kabelis.

Veebruaris alanud leerikursusel osalejatest tervelt 30 olid ajateenijad. Tapa väljaõppekeskuse kaplani Silvester Jürjo sõnul tekkis noortel huvi leerikursuse vastu siis, kui ta neile kaplani tööülesandeid tutvustades nimetas, et kaplani töö on ka leeritamine.

Leeritunnid ei vabastanud ajateenijaid teistest õppustest, koos käidi vabast ajast. Mõni kursusest osavõtja ristimist ega leeriõnnistust ei soovinud, nemad said tunnistuse kursuse lõpetamise kohta. Ristiti 26 õppurit.

Leeritalitus toimus värske värvi järgi lõhnavas kabelis, mille nurgakivi pandi läinud aasta oktoobris. See oli ajalooline sündmus, sest valmis on saanud Eesti kaitseväe esimene pühakoda ja leeritalitus oli vastses hoones esimene teenistus.

Arhitekt Harri Kiviloo projekteeritud valge kabel seisab praegu veel keset porist platsi, kuid kapten Raivo Nikiforovi sõnul hakkab tulevikus kabelit ümbritsema park. Kabel õnnistatakse 3. juunil.

Leerikursusi peetakse peaaegu kõigis väeosades ja ega Tapa väljaõppekeskuse kabelgi ainsaks jää. Tulevikus peaks taolisi veel mitu kerkima, praegu valmistatakse ette Kuperjanovi pataljoni kabeli ehitust.

Tiiu Pikkur

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)