Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Käimas on suurte juubelite ettevalmistus

13.04.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Nõupidamisel täpsustati juubelite ajakava. Tiiu Pikkur

Kuidas arenevad ettevalmistused reformatsiooni 500. aastapäeva ning EELK ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks, sellest räägiti 29. märtsil piiskop Tiit Salumäe juhtimisel peetud nõupidamisel.

Nõupidamisest võtsid osa peapiiskop Urmas Viilma ja EKNi president emeriitpeapiiskop Andres Põder.
Reformatsiooni 500. aastapäeva avajumalateenistus-kontsert on 9. oktoobril 2016 Tallinna Oleviste kirikus. 25.-26. oktoobril peetakse rahvusraamatukogus reformatsioonikongressi «Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid». Kongressi korraldajaks on usuteaduse instituut koostöös Tartu ülikooliga. UI dekaan prof Randar Tasmuth ütles, et kõikide esinejatega on juba kokku lepitud.
Mais ja septembris (ka järgmise aasta juunis-juulis) minnakse reisile Lutheri ja Bachi radadele Saksamaale, juhtideks Arne Hiob ja Andres Uibo. Ussimaarjapäeval, 8. septembril on kristlike koolide palverännak.
Tallinna toompäevad peetakse sel aastal 10.–14. novembril, detsembris on taas jõulusõimede näitus üles seatud.
2017. aasta algab Bachi muusikafestivaliga, mis pühendatud ühele kõige suuremale luteri usu mehele. Muusikaüritusi on tulemas mitmeid. Olgu siin nimetatud Suure-Jaani muusikafestival, mille üks osa on vaimulik laulupidu juunis, ja Tallinna XXXI rahvusvaheline orelifestival augustis.
EELK 100. aastapäeva tähistatakse 2017. aasta mai lõpus kirikukongressiga Tartus, sest 1917. aastal peeti just Tartus Eesti esimene kirikukongress, kus otsustati reorganiseerida siinsete alade luteri kirik vabaks rahvakirikuks. Kongressile on kutsutud vaimulikud, kirikumuusikud ja juhatuste esimehed. Eesti Piibliseltsi konverents peetakse 2017. aasta novembris Tartus. Piibliselts teeb ka tähtpäevalisi näitusi.
Tallinna Jaani kirik saab reformatsiooni 500. aastapäeval 150aastaseks. Plaanis on panna kiriku torni 25 kella. Kogudus on alustanud annetuste kogumist kiriku torni kellamängu jaoks. 2017. aastal on ka Helme kiriku 170. aastapäev.
Tiiu Pikkur

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)